• روز وداع یاران

   روز وداع یاران

   بعد از فاجعه جانگداز ساختمان پلاسکو در خیابان جمهوری موج غم و اندوه را می‌شد در نگاه و چهره شهروندان دید. هریک هر‌کاری از دستش بر می‌آمد انجام می‌داد. ناجیان آتش‌نشان ۲۴ ساعت در پی زنده بیرون کشیدن همکاران و هموطنان‌شان بودند. در همان ابتدای عده‌ای که در امداد و نجات تخصصی داشتند به میدان آمدند و یاری‌رسان امدادگران شدند. حتی از شهرستان‌ها هم برای کمک به حادثه‌دیدگان آمدند.کاسبان جمهوری دست به دست هم دادند تا با تهیه غذا و شیر به امدادگران کمک کنند. با نخستین اعلام سازمان انتقال خون جمع زیادی از مردم برای اهدای خون حاضر شدند. هم‌محله‌ای‌های ما هم برای ابراز همدردی با آتش‌نشانان و خانواده‌هایشان به ایستگاه آتش‌نشانی حسن‌آباد رفتند تا با شاخه‌های گل مرهمی بر دل داغدیده خانواده‌ها و آتش‌نشانانی باشند که برای کمک به منطقه ما آمدند و جان باختند.

  • برج میلاد
   حامد بدیعی

   برج میلاد

   برج میلاد نام برج مخابراتی چندمنظوره است که در شمال غربی تهران، پایتخت ایران قرار دارد. این برج با ارتفاع ۴۳۵ متر، بلندترین برج ایران، ۶اُمین برج بلند مخابراتی جهان و ۱۹اُمین سازهٔ بلند نامتکی جهان است. این برج با ۱۳ هزار متر زیربنا از نظر وسعت کاربری سازهٔ رأس برج در میان تمامی برج‌های مخابراتی دنیا مقام نخست را دارد. برج میلاد به دلیل بلندی بسیار و شکل ظاهری متفاوتش، تقریباً از همه جای تهران نمایان است و از این رو، یکی از نمادهای پایتخت کشورمان به شمار می‌آید.

  • بازدید میشل ستبون عکاس مشهور فرانسوی از همشهری محله
  • کلیه فروشی در تهران
  • تعطیلات جهادی
   امیر رستمی

   تعطیلات جهادی

   اینجا منطقه ما نیست. قاسم‌آباد ری است؛ اما با این حال یک جورهایی منطقه ما هم حساب می‌شود. این را «محمد» نوجوانی می‌گوید که لباس کارِ اعضای گروه جهادی «امام رضا»(ع) را به تن دارد و همراه دوستان همسنش از مسجد «حضرت صاحب‌الامر»(عج) در خیابان قزوین راهی شهرری شده‌اند برای خدمت به حاشیه‌نشینان روستای قاسم‌آباد. محمد می‌گوید: «هرجا عزیزان آدم باشند همانجا خانه آدم است. حاشیه‌نشین‌های قاسم‌آباد هم عزیزِ ما هستند. پس روی چشم جا دارند و اگر به من باشد آنها را هم‌محله‌ای که هیچ، تاج سر حساب می‌کنم. اصلاً به من هم بگویید: محمدِ قاسم‌آبادی.» پسر نوجوان لبخند می‌زند. بلوک‌های سیمانی را روی هم داخل فرغون می‌چیند. جاده خاکی پشت کپر‌ خانه‌ها را پیش رو می‌گیرد و می‌رود به سوی خانه «ننه عبدالله». بچه‌ها از غروب چهارشنبه به اینجا آمده‌اند و در مسجد صاحب‌الزمان(عج) روستا مستقر شده‌اند.

  • عاشورا در منطقه ۹ تهران
  • یک دهه با تهران (۵)
  • یک دهه با تهران(۴)

  راهنمای محله

  صفحه اصلی