• امید دژبان

   امید دژبان

   شهرک امید دژبان در محدوده غربی منطقه واقع شده و از جمله شهرک های نوساز است. همانطور که از نام این شهرک برمی آید، اغلب ساکنان آن، نظامیان بازنشسته های هستند که حالا دوران استراحت خود را در این شهرک سپری میکنند.

  • سادات

   سادات

   اینجا خیابان سادات است. یکی از قدیمی ترین خیابان های منطقه که بافتی سنتی دارد. این خیابان با دسترسی به خیابان قزوین، میدان شمشیری، خیابان شهیدان فلاح و بزرگراه یادگار امام(ره) یکی از پرترددترین معابر منطقه است. هنوز هم بومی های بسیاری اینجا زندگی می کنند.

  • دكتر هوشیار

   دكتر هوشیار

   دكتر هوشیار خاطرش آنچنان برای اهالی محله عزیز بوده كه نه تنها خیابان، بلكه میدان، دبیرستان و كتابفروشی به همین نام در این منطقه وجود دارد.

  • باب همایون

   باب همایون

   خیابان باب همایون خیابان کوتاهی است که از میدان امِام خمینی(ره) شروع و به خیابان صوراسرافیل ختم میشود. این خیابان از طریق ایستگاه متروی امِام خمینی قابل دسترسی است .این خیابان یکی از اولین خیابانهای شهر تهران است که سنگفرش و بعدها آسفالت شده و بورس فروش کت و شلوار است.

  • میدان شوش

   میدان شوش

   میدان شوش یکی از میدان های قدیمی شهر ا ست که در جنوب تهران و در نزدیکی ایستگاه را ه آهن واقع شده است . قبلا میدان بزرگ و اصلی میوه و تره بار پایتخت در این میدان واقع بوده است.در دوره های گذشته نیز این میدان، دروازه معروف شاه عبدالعظیم(ع) بوده و مسافران ری از این دروازه عبور می کردند.

  • محله حر

   محله حر

   محله قدیمی «حر» که در طراحی اولیه اش از زمان قاجار به عنوان یک منطقه نظامی شناخته می شد، امروز هم ۶۴ درصد مساحتش را در اختیار پادگان های نظامی قرار داده است. البته سکونت ۱۴ هزار نفر در این محله، از جریان قوی زندگی شهرنشینی در همسایگی این پادگان ها حکایت دارد. این بار لنز دوربین مان را به سمت این محله چرخانده ایم.

  • ایران ما

   ایران ما

   صدای موسیقی گیلکی همه جا را پرکرده و افراد بسیاری درحال بازدید از غرفه های رنگارنگی هستند که هریک نمادی از استانهای مختلف ایران ماست. در یک گوشه بانوان در سیاه چادرهایی از سیستان و بلوچستان مشغولند و در سوی دیگر فلافل آبادانی مشتر ی های پرو پاقرصش را دارد. اینجا جشنواره اقوام در فرهنگسرای اشراق است که «ایران ما» نام گرفته و با هدف نمایش صنایع دستی و آداب و رسوم اقوام مختلف ایرانی از ساعت ۱۰ تا ۲۳ در حال برگزاری و تا جمعه شب پذیرای مراجعان است. علاقه مندان برای بازدید می توانند به انتهای خیابان شهید ناهیدی (جشنواره) روبه روی ایستگاه مترو فرهنگسرا مراجعه کنند.

  • ميدان وليعصر(عج)

   ميدان وليعصر(عج)

   ميدان وليعصر(عج)يکي از ميدانهاي اصلي پايتخت است. اين ميدان درتقاطع خيابان وليعصر، بلوار کريمخان زند و بلوار کشاورز واقع شده است. ايوان انتظار که حالا به عنوان يکي از نمادهاي پيشرفت پايتخت شناخته مي شود در اين ميدان واقع شده است.

  راهنمای محله

  صفحه اصلی