هم‌محله‌ای ما به دلیل شباهتش به سرمربی تیم‌ملی فوتبال این روزها یک چهره شناخته شده است

من کی‌روش نیستم!

 من کی‌روش نیستم!

حمیدرضا بوجاریان- بدون شک می‌توان ادعا کرد او شبیه‌ترین ایرانی به «کارلوش کی‌روش» سرمربی تیم‌ملی فوتبال کشورمان است. شباهت ظاهری‌اش با مربی تیم‌ملی باعث شده بسیاری او را نه به نام واقعی‌اش بلکه به اشتباه کی‌روش صدا بزنند. «هادی خالقی» مدت‌هاست جور شباهت ظاهریش با کارلوس فوتبال ایران را می‌کشد و به نوعی او هدف عکس‌ها و فیلم‌های سلفی‌بازان در کوچه و خیابان شده است. به گفته خودش در سال‌های اخیر روزی را به یاد نمی‌آورد که بدون انداختن عکس با شهروندان به خانه رفته باشد. اما شباهتش به مرد اول فوتبال ایران در کنار جذابیت‌هایش، دردسرهایی هم برای او و خانواده‌اش داشته است. هادی خالقی که در محله فردوس زندگی می‌کند، مدیر یکی از شعب بانک هم است. او درباره شباهتش با کارلوس کی‌روش، خاطرات و آرزوهایش می‌گوید.

من خودمم!  
کسانی که فوتبالی هستند هم نمی‌توانند تفاوت زیادی میان «کارلوس کی‌روش» و «هادی خالقی» پیدا کنند. به قولی تا زمانی که خالقی دهان باز نکرده است، سخت می‌توان باور کرد او سرمربی تیم‌ملی فوتبال کشورمان نیست. مردم کوچه و خیابان که کمتر با فوتبال عجین هستند و از نزدیک مسائل تیم‌ملی را دنبال می‌کنند باورشان نمی‌شود که خالقی، کی‌روش نیست. این مسئله باعث شده برخی تصور کنند خالقی، خودش را شبیه کی‌روش کرده است تا مورد توجه قرار بگیرد. اما خود او نظر متفاوتی دارد و می‌گوید: «کسانی که مرا می‌شناسند می‌دانند که همیشه همین نوع لباس و آرایش چهره را داشته‌ام. همیشه سعی کرده‌ام خودم باشم و هیج وقت تلاش نکرده‌ام تا خودم را مانند کسی کنم. روزی که کی‌روش سرمربی تیم‌ملی شد، یکی از همکارانم گفت فردی از پرتغال آمده و سرمربی تیم‌ملی شده که خیلی شبیه شماست. اول این حرف را جدی نگرفتم. چند روز بعد با جست‌وجو در اینترنت به شباهت عجیب خودم با سرمربی پرتغالی تیم‌ملی پی بردم.» هادی خالقی 57 بهار از زندگی‌اش را پشت سر گذاشته و 30سال سابقه فعالیت در بانک دارد می‌گوید: «برخی تصور می‌کنند لباسی که می‌پوشم مانند لباس کی‌روش است اما این لباس سازمانی ما در بانک است. هر طوری که لباس می‌پوشم یا رفتار می‌کنم عده‌ای می‌گویند از کی‌روش تقلید می‌کنم، در حالی که من فقط «هادی خالقی» هستم و کی‌روش نیستم.»

تعقیب و گریز از دست هواداران
«بعد از 20سال که به ورزشگاه آزادی نرفته بودم، تصمیم گرفتم برای دیدن بازی ایران و سوریه به استادیوم آزادی بروم. وقتی وارد ورزشگاه شدم و عینکم را برداشتم با هجوم تماشاگران به سمت خودم روبه‌رو شدم. آنها گمان می‌کردند من کی‌روش هستم. تماشاگران در تمام مدتی که در ورزشگاه بودم از من عکس می‌گرفتند و دستم را می‌کشیدند تا کنارشان بایستم. اصلاً نفهمیدم بازی چطور انجام شد و نتیجه‌اش به نفع چه تیمی شد.» این تنها بخشی از دردسرهایی است که هادی خالقی به دلیل شباهتی که به سرمربی تیم‌ملی دارد تحمل می‌کند. مشتاقان مستطیل سبز حتی زمان خروج از ورزشگاه او را رها نکردند و به دنبال کردن او ادامه دادند. او درباره این روز می‌گوید: «وقتی بازی ایران و سوریه تمام شد، با زحمت زیاد از ورزشگاه خارج شدم و عده‌ای هم با گوشی تلفن همراه مرا تعقیب کردند. سعی کردم با گرفتن تاکسی از ورزشگاه دور شوم. به محض سوار شدن به خودرو، 6نفر دیگر هم همراهم سوار شدند به گونه‌ای که دیگر جایی برای نفس کشیدن نداشتم. فکر کردم افرادی که سوار خودرو شده‌اند همراهان راننده هستند و اعتراضی نکردم. اطراف را نگاه می‌کردم و می‌دیدم خودروهای زیادی بوق زنان کنار خودرویی که در آن بودم در حال حرکت هستند. عده‌ای سرشان را از پنجره بیرون آورده بودند و با صدای بلند کی‌روش، کی‌روش می‌کردند. فکر می‌کردم این وضع زود تمام شود اما تا جلو در خانه این خودروها دنبالم آمدند و مجبور شدم در عین خستگی، با تک تک افراد عکس یادگاری بگیرم تا به خانه‌هایشان باز گردند.»

وقتی افراد لاتین صحبت می‌کنند
تصورکنید وقتی در خیابان راه می‌روید عده‌ای به زبان لاتین با شما صحبت کنند. حس و حال عجیبی به شما دست می‌دهد و فکر می‌کنید در دنیای دیگری زندگی می‌کنید. این حس و حال را سال‌هاست که خالقی تجربه می‌کند و می‌گوید: «بارها پیش آمده که افراد جلو می‌آیند و با زبان لاتین با من احوالپرسی می‌کنند. وقتی به آنها می‌گویم کی‌روش نیستم و فارسی حرف می‌زنم باورشان نمی‌شود و سؤالات عجیبی می‌پرسند. بعد از اینکه متوجه اشتباهشان می‌شوند حسابی می‌خندند و شاد می‌شوند. من هم با شادی مردم شاد می‌شوم و خوشحالم که می‌توانم به دلیل شباهت ظاهریم دل کسی را شاد کنم و لبخند رضایت بر لب کسی بنشانم.» کی‌روش بالاخره روزی از ایران می‌رود و از قدیم گفته‌اند افکار عمومی حافظه ضعیفی دارند احتمالاً با رفتن سرمربی پرتغالی از ایران، تب او هم فروکش می‌کند و خالقی می‌تواند زندگی عادی خود را مثل گذشته از سر بگیرد. او در این‌باره می‌گوید: «اگر کسی در دل مردم جا گرفت به این زودی فراموش نمی‌شود. هنرمندان، چهره‌های ماندگار و شخصیت‌های زیادی در کشور بوده‌اند که روزگاری در صدر اخبار و توجه افکار عمومی بودند. روزی هم فرا می‌رسد که ممکن است من فراموش شوم اما اگر توانسته باشم با حضورم به کسی کمک کرده و دست کسی را گرفته باشم، این برایم کافی است.»

 حسن روشن و محمد پنجعلی در کنار هادی خالقی مردی که شبیه کی‌روش است

 کی‌روش را از نزدیک ندیده‌ام‌!
بعید به نظر می‌رسد کسی با این شباهت بالای ظاهری، هنوز موفق به دیدار چهره به چهره با شبیه خودش نشده باشد. اغلب کسانی که خالقی را می‌بینند در نخستین سؤال می‌پرسند کی‌روش را از نزدیک دیده است یا نه؟ و سرمربی چه حسی نسبت به او دارد؟ خالقی که اهل رشت و شهر زیبای سنگر است جوابی به این سؤال می‌دهد که بیشتر سؤال‌کنندگان را غافلگیر می‌کند. می‌گوید: «تا امروز و بعد گذشت سال‌ها از حضور کی‌روش در ایران، تاکنون پیش نیامده ایشان را از نزدیک و به‌صورت چهره به چهره ببینم. خیلی از افراد می‌خواهند این دیدار انجام شود و من هم دوست دارم شرایط ملاقات با ایشان فراهم شود اما هنوز هماهنگی برای این کار انجام نشده است. دوست دارم این خواسته مردم را انجام بدهم و در این ملاقات از سرمربی تیم‌ملی بخواهم به بازیکنان و مربیان لیگ‌های دسته اول و دومی فرصت حضور در کلاس‌های آموزشی بدهد. بسیاری از این مربیان و بازیکنان افراد با استعدادی هستند که نیاز به کمک و دانش فنی دارند تا توانایی‌های خود را نشان دهند و به آینده فوتبال کشورمان کمک کنند.»

منبع: همشهری محله

برچسب ها:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
کد خبر: 29697
منطقه پنج
سرویس: بچه محل
زمان مخابره: یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷:۱۴
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله