مادران و دختران شهرک مهتدی با هم در مسابقات ورزشی شرکت کردند

حریفان همدل

حریفان همدل

حسن حسن‌زاده- شور و هیجان آغاز مسابقه را می‌توان در چهره تک تک دختران دید. می‌گویند همین‌که در این مسابقات یار و همراه و گاهی هم‌تیمی به نام مادر دارند بیشتر از هر مسابقه ورزشی دیگری به دلشان می‌چسبد. از همان چند روز پیش از شروع مسابقه دست مادرشان را گرفته‌اند و در محیط خانه، مجموعه ورزشی و حتی خیابان‌های شهرک، تمرین دوچرخه‌سواری، اسکیت و... کرده‌اند تا برای پیروزی در مسابقات ورزشی مادر و دختر آماده شوند. مسابقاتی که مدتی است با تلاش مسئولان فرهنگی شهرک برای تقویت روحیه همکاری مادران و دختران محله برگزار می‌شود. از حال و هوای این مسابقات که در شهرک شهید مهتدی برگزار شد گزارشی تهیه کرده‌ایم.

مسابقات مادر و دختر در شهرک شهید مهتدی سابقه زیادی ندارد اما هر بار که قرار بر برگزاری این مسابقه می‌شود جمعیت زیادی از مادران و دختران شهرک برای شرکت در رشته‌های مختلف ورزشی که بعضی از آنها مثل دو امدادی همکاری و هماهنگی زیاد مادران و دختران را برای پیروزی در مسابقه می‌طلبد اعلام آمادگی می‌کنند. امروز هم جمعی از مادران و دختران محله از دقایقی قبل از شروع مسابقات به سالن ورزشی شهرک آمده‌اند تا با هم به رقابت بپردازند. «محبوبه توکلی» مسئول مسابقات ورزشی شهرک شهید مهتدی می‌گوید: «مسابقات مادر و دختر در قالب جشنواره دختران آفتاب که ویژه فصل تابستان است برگزار می‌شود. این مسابقات باعث تقویت رابطه مادران و دختران و ایجاد صمیمیت بیشتر میان آنها می‌شود و در این دوره هم حدود 40 مادر و دختر در رشته‌های مختلف ورزشی ثبت‌نام کرده‌اند.

وقتی مسابقه شروع می شود
هر لحظه که به برگزاری مسابقات نزدیک می‌شویم شور و هیجان بچه‌ها به‌ویژه دختران کم‌سن و سال‌تر بیشتر می‌شود. مسابقه طناب‌کشی نخستین رقابتی است که در سالن سرپوشیده شهرک برگزار می‌شود. پیش از شروع مسابقه طناب‌کشی، داوران نفرات 2 تیم را براساس سن و آمادگی بدنی مشخص می‌کنند تا شاهد مسابقه پرهیجان‌تری باشیم. قرار است 2 گروه از دخترها با هم و 2 گروه از مادران هم با یکدیگر مسابقه بدهند. همین مسئله باعث هیجان‌انگیزتر شدن مسابقه طناب‌کشی شده است. دخترها که 2 سر طناب را می‌گیرند و با سوت داور مسابقه شروع می‌شود مادرها در گوشه‌ای از سالن با هیجان زیاد دخترها را تشویق می‌کنند. همین اتفاق هنگامی که مادران برای مسابقه با هم آماده می‌شوند رخ می‌دهد و این بار دختران مادران‌شان را برای برنده شدن تشویق می‌کنند.

از تشویق مادران انرژی گرفتم
بعد از برگزاری مسابقه طناب‌کشی نوبت به مسابقه اسکیت دختران می‌رسد. چند نفری از دخترها که تجهیزات لازم و آمادگی مناسب برای شرکت در این مسابقه را دارند پشت خط شروع مسابقه می‌ایستند. خستگی مسابقه طناب‌کشی و بعد از آن هم مسابقه دو امدادی که مادران و دختران هرکدام در یک تیم قرار داشتند پیروزی در مسابقه اسکیت را برای دخترها حساس‌تر کرده است. در پایان مسابقه «زهرا سلمانی» که نفر اول رشته اسکیت شده است، می‌گوید: «هر روز با دوستانم در زمین ورزشی شهرک اسکیت تمرین می‌کنیم. امروز اما مثل همیشه نبود. همین‌که مادرها تشویق‌مان کردند باعث شد انرژی بیشتری برای مسابقه بگیریم.»

تقویت روابط مادران و دختران
دختران انگار خستگی نمی‌شناسند. همین‌که مسابقه پرهیجان اسکیت تمام می‌شود سراغ دوچرخه‌ها می‌روند تا برای مسابقه دوچرخه‌سواری آماده شوند. مادرها در این رشته نقش مربی بچه‌ها را ایفا می‌کنند و قبل از شروع مسابقه هرکدام از مادران به طریقی مشغول روحیه دادن و آماده کردن دخترش برای پیروزی در مسابقه دوچرخه‌سواری می‌شود. مسابقه با سوت داور و تشویق مادران و حتی دیگر اهالی شهرک که برای تماشای رقابت‌ها آمده‌اند شروع می‌شود. «معصومه حسینی» که دخترش در چند رشته از مسابقات مادران و دختران شرکت کرده است می‌گوید: «تا امروز چند دوره مسابقه ویژه مادران و دختران برگزار شده که تأثیر زیادی در تقویت رابطه مادران و دختران دارد. از چند روز پیش که خبر برگزاری مسابقه به دخترم رسید در خانه و زمین ورزش شهرک همراه با هم تمرین می‌کنیم.»

کاش این مسابقه همیشگی بود
مسابقه دوچرخه‌سواری نسبت به دیگر رشته‌ها انگار هیجان بیشتری دارد. دخترها به دوچرخه‌سواری مثل یک مسابقه سرنوشت‌ساز نگاه می‌کنند و با تمام توان رکاب می‌زنند تا مسیر مستقیم مسابقه را تا خط پایان سریع‌تر از دیگر رقیب‌ها طی کنند. نفر اول که از خط پایان عبور می‌کند درست مثل پایان هر مسابقه ورزشی، شادی برنده شدن و اندوه شکست در چهره دخترها نمایان می‌شود. با این وجود همه آنها با شور و حرارت از لحظات شاد و پرهیجانی که در رشته‌های مختلف تجربه کرده‌اند برای مادرها تعریف می‌کنند. «زهرا رامه» نفر اول مسابقه دوچرخه‌سواری می‌گوید: «دلم می‌خواهد همیشه مسابقه مادر و دختر برگزار شود و بتوانم در رشته‌های دیگر هم مقام کسب کنم.»

منبع: همشهری محله

برچسب ها:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
کد خبر: 29300
منطقه سیزده
سرویس: چهارسوق
زمان مخابره: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵:۳۹
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله