۱۵درصد ایرانی‌ها چاق هستند

۱۵درصد ایرانی‌ها چاق هستند

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بر اساس آمار ۳۵ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال کشور دچار اضافه وزن و ۱۵ درصد چاق هستند که شیوع چاقی و اضافه وزن در بیماران قلبی و عروقی بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از انجمن آترواسکلروز ایران، فرزاد مسعود کبیر در آستانه برگزاری نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق درباره معضل چاقی در افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی گفت: درمان چاقی تنها به یک رشته پزشکی خاص مربوط نمی‌شود؛ نحوه مدیریت و درمان چاقی برای جراحان قلب و عروق مساله بسیار مهمی است که باید در این خصوص به علم روز آگاه باشند.

وی با تاکید بر انجام کار گروهی در خصوص درمان چاقی، افزود: برای درمان چاقی باید متخصصان تغذیه، پزشکی ورزشی، جراحان داخلی، جراحان قلب و پرستاران با روش های مدیریت و درمان چاقی آشنا باشند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: در حاشیه برگزاری نوزدهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق ایران پانلی با موضوع (مشکلات بزرگ، بیماران بزرگ؛ رویکرد چندگانه برای مدیریت بیماران چاق) تشکیل خواهد شد و متخصصان می توانند با حضور در این پانل نسبت به دستاوردهای حوزه تشخیص و درمان آگاه شوند.

نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق با حضور متخصصان قلب و متخصصان سایر رشته‌ها نظیر جراحی قلب، مغز و اعصاب، طب اورژانس، داخلی، بیهوشی قلب و قلب اطفال و همچنین بیش از 250 نفر سخنران و هیات رئیسه از اساتید کشور و حدود 30 سخنران از آمریکای شمالی، انگلیس، آلمان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ژاپن، اتریش و جمهوری چک در روزهای 21 تا 24 شهریورماه در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.

برچسب ها:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
کد خبر: 29125
منطقه دو
سرویس: گذر محله
زمان مخابره: یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵:۳۰
تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله