تخصیص۲/۵ میلیارد تومان برای بازسازی مساجد

 تخصیص۲/۵ میلیارد تومان برای بازسازی مساجد

شهرداری منطقه سال گذشته بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای بازسازی و تعمیر مساجد اختصاص داد. معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه در این‌باره گفت: «در منطقه ۶۸ مسجد فعال وجود دارد و ۶ مسجد نیز در مراحل مختلف ساخت هستند.

شهرداری منطقه سال گذشته بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون تومان برای بازسازی و تعمیر مساجد اختصاص داد.  معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه در این‌باره گفت: «در منطقه 68 مسجد فعال وجود دارد و 6 مسجد نیز در مراحل مختلف ساخت هستند.در سال گذشته بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون تومان برای بهسازی، تعمیرات ضروری شامل تعمیر و بازسازی سرویس‌های بهداشتی، ایمن‌سازی سقف و دیوارها، عایق‌بندی و ایزوگام پشت‌بام‌ها، تعمیرات و بازسازی تأسیسات، زیباسازی نمای مساجد، تهیه تجهیزات ضروری و ارتقای سیستم ایمنی این مساجد اختصاص داده شد.» 
«مسعود خسروی» افزود: «برای تعامل بیشتر مدیران شهری با ائمه جماعت مساجد نشست‌های مختلف برگزار و برنامه‌های فرهنگی با موضوع فرهنگسازی در زمینه‌های ترافیک و تفکیک پسماند از مبدأ در مساجد منطقه برگزار شد. همچنین ایمن‌سازی و مناسب‌سازی تردد شهروندان به‌ویژه معلولان با حذف زواید فیزیکی انجام گرفت.» وی اظهار داشت: «مسئولان کانون‌های فرهنگی هنری در مساجد با اجرای برنامه‌های مختلف توانسته اند بین مردم و مسجد پیوند ایجاد کنند و جوانان و نوجوانان را جذب خانه‌های خدا. این برنامه‌ها که با مشارکت شهرداری انجام شده است شامل ویژه‌برنامه «مسجد به مثابه زندگی‌» برای‌ ترویج فرهنگ اقامه نماز در سطح مساجد، برگزاری جشن‌های مذهبی و مراسم عزاداری است.»

 

برچسب ها:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
کد خبر: 28901
منطقه دو
سرویس: گذر محله
زمان مخابره: چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰:۳۲
تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله