افزایش خودسرانه کرایه تاکسی در برخی مسیرها/ چطور از متخلفان شکایت کنیم؟

افزایش خودسرانه کرایه تاکسی در برخی مسیرها/ چطور از متخلفان شکایت کنیم؟

افزایش کرایه در برخی مسیرهای تاکسی باعث گلایه شهروندان شده و تاکسیرانی هم گفته است شهروندان می‌توانند از تخلفات شکایت کنند.

 گلایه برخی شهروندان در شهرهای بزرگ از افزایش خودسرانه کرایه تاکسی از سوی برخی رانندگان بی انصاف، بعضا در سرویس مشکلات مردم منتشر شده است.
هنوز هم پس از ختم دعوای شورای شهر و فرمانداری بر سر افزایش ترخ تاکسیها و تعیین افزایش 10 درصدی کرایه ها، برخی از شهروندان می گویند با افزایش خودسرانه کرایه در برخی مسیرها و توسط اندکی از رانندگان مواجه شده اند.
یکی از مخاطبان سرویس مشکلات مردم در این باره نوشته است: با سلام من محل کارم چهارراه جهان کودک هستش و الان نزدیک به یک ماهه که کرایه هایی مثل جهان کودک به هفت تیر از 2500 به 3000 تومان و کرایه مترو مصلی تا جهان کودک از 1000 به 1500 افزایش پیدا کرده. در حالی که اتفاق خاصی برای افزایش قیمتها نیفتاده از راننده که علت گرانی میپرسی میگن چون نزدیک دوساله کرایه ها افزایش نداشته تصمیم گرفتیم زیاد کنیم. واقعا چرا مرجعی برای نظارت بر کرایه ماشینها وجود نداره؟ از خطوط دیگه آگاهی ندارم که آیا اونا هم افزایش قیمت داشتند یا خیر.

تاکسیرانی: از تخلفات رانندگان تاکسی شکایت کنید
در این باره سازمان تاکسیرانی اعلام کرده تخلفاتی از جمله اخذ کرایه خارج از تعرفه اعلامی، قابل شکایت است. روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره تخلفاتی از این دست توضیح داد:
با توجه به تقسیم بندی تاکسی ها حسب نیاز شهروندان به انواع کاربری های مورد اشاره، چنانچه تاکسیران خارج از چارچوب تعیین شده برای آن نوع خودرو اقدام به فعالیت نماید، بعنوان تخلف تلقی شده و تاکسیران مذکور برای رسیدگی به تخلف ارتکابی و تعیین تکلیف، به هیأت انضباطی رسیدگی به تخلفات تاکسیرانان معرفی می شود.
لازم به ذکر است هیأت مذکور متشکل از: نماینده شورای اسلامی شهر تهران، نماینده سازمان تاکسیرانی و نماینده تاکسیرانان می باشد.
تخلفات محرز در این بخش شامل : عدم فعالیت یا کم کاری، فعالیت خارج از نوع کاربری تعیین شده مانند دربستی سوار کردن تاکسی های غیر مجاز و یا فعالیت خارج از شیفت و برنامه کاری ابلاغ شده به تاکسیران، عدم رعایت نرخ مصوب، عدم رفتار مناسب با شهروندان می باشد.
با توجه به نوع، تعداد تکرار و اثر وضعی تخلف در جامعه، برابر ضوابط با تاکسیران متخلف برخورد می گردد و حداقل مجازات از جمله تذکر و تعهد کتبی تا تغییر نوع کاربری تاکسی و حتی ابطال پروانه فعالیت و اخراج از ناوگان تاکسیرانی مشمول ایشان می گردد.
شهروندان گرامی می توانند تخلفات تاکسیرانان را با ذکر شماره خودرو از طریق یکی از سه روش ذیل گزارش نمایند
-اطلاع رسانی به دفاتر تاکسیرانی مستقر در مناطق 22 گانه شهرداری
-اطلاع رسانی به دفاتر شرکت های تاکسیرانی خصوصی
-اطلاع رسانی از طریق سامانه 1888 شهرداری تهران و اعلام نوع تخلف و پلاک تاکسی متخلف

لازم به ذکر است مسیر عنوان شده توسط این مخاطب، در مسیرهای تعیین شده تاکسی های خطی قرار ندارد و نرخ کرایه تاکسیها به صورت توافقی و عبوری محاسبه می شود.

برچسب ها:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
کد خبر: 28716
منطقه دو
سرویس: گذر محله
زمان مخابره: سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶:۱۹
تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله