نیاز به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی

نیاز به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی

توسعه و تجهیز ناوگان حمل‌ونقل عمومی و فراهم کردن بستر لازم برای استفاده روز افزون شهروندان از مترو، اتوبوس و تاکسی یکی از نشانه‌های رشد و پیشرفت کلانشهرهاست. طی چند سال اخیر به‌رغم تمام کاستی‌هایی که در تجهیز ناوگان اتوبوسرانی پایتخت وجود داشته، جهش قابل ملاحظه‌ای در کیفیت خدمت‌رسانی به شهروندان ایجاد شده و تکمیل خطوط تندرو و و به حداقل رسیدن فاصله شهروندان تا نخستین ایستگاه اتوبوس از جمله اقداماتی بوده است که برای ترغیب کردن پایتخت‌نشینان به استفاده از حمل‌ونقل عمومی به سرانجام رسیده است اما تا هنوز رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.
با توسعه مد‌های حمل‌ونقلی در تهران، شبکه اتوبوسرانی هم خدمات باکیفیت‌تری به شهروندان ارائه می‌دهد. جانمایی و تجهیز ایستگاه‌ها و با اجرای سیستم زمانبندی سبب توزیع یکنواخت سفر شده و مصرف سوخت تا 12‌درصد کاهش یافته است.
فرسوده شدن اتوبوس‌ها و اضافه نشدن اتوبوس‌های نو به ناوگان اتوبوسرانی همچنان مانعی بزرگ بر سر خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به شهروندان قلمداد می‌شود و به دلیل واگذار نشدن اتوبوس‌های نو از سوی دولت، دست مدیران شهری در این زمینه بسته است. از سال 89 تاکنون یک دستگاه اتوبوس هم از دولت نگرفته‌ایم و شهرداری از سال 90 تاکنون هزینه خرید اتوبوس‌های جدید را از منابع خودش و با همکاری بخش خصوصی تأمین کرده است.
با تکمیل خطوط مترو به‌ویژه در مرکز شهر، طبعاً شهروندان برای استفاده کمتر از خودروهای شخصی و کمک در حفظ محیط‌زیست قدم برخواهند داشت و همه ما باید زمینه مناسب برای افزایش مسافران حمل‌ونقل عمومی فراهم کنیم. ناوگان اتوبوسرانی هم به‌عنوان یکی از مدهای حمل‌ونقلی در آینده‌ای نزدیک تقویت خواهد شد اما تا وقتی اتوبوس‌های فرسوده از رده خارج و اتوبوس‌های نو جایگزین نشوند شهروندان احساس رضایت نخواهند داشت.


مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی

برچسب ها:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
کد خبر: 28527
منطقه شش
سرویس: دولت محله
زمان مخابره: یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹:۴۰
تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله