گزارشی از بازار داغ جگرکی‌های خیابان امامزاده حسن(ع) با وجود شیوع تب کریمه در برخی شهرهای کشور

جگرخورها حواس‌شان باشد

 جگرخورها  حواس‌شان باشد

حمیدرضا خوشرو ‌ - اگرخیابان‌های منتهی به امامزاده حسن(ع)، روزها گرم ازحضور زائران و خریداران کالاهاست، شب‌ها از حضور جگرخورهایی گرم است که برای در آوردن دلی از عزا، منطقه ما را انتخاب کرده‌اند تا در نیمه‌های شب و خلوتی خیابان امامزاده بوی جگرهای در حال کباب شدن را استشمام کنند و البته از خوردن یک سیخ جگر هم غافل نمی‌شوند. راسته جگرفروش‌های خیابان امامزاده حسن(ع) سال‌هاست میزبان کسانی است که از سرشب تا دم صبح بساط کبابی‌شان پهن است و علاقه‌مندان دل و جگر را سیر می‌کنند. به بهانه فعالیت‌ شبانه این دسته از فروشندگان، با برخی مشتریان سرپایی جگرکی‌ها و بساط‌کنندگان همصحبت شده‌ایم و از مسئولان بهداشتی و پلیس درباره سلامت غذاها و چگونگی فعالیت شبانه فروشندگان پرسیده‌ایم.

کباب درساعت نیمه‌شب
فکرش را نمی‌کردیم ساعتی قبل از اذان صبح بشود کسی را در خیابان پیدا کرد که پایه خوردن جگر و خوش‌گوشت باشد. وقتی از دوراهی قپان عبور کنید و وارد خیابان امامزاده حسن(ع) شوید بویی به مشامتان می‌رسد که حسابی اشتهایتان را باز می‌کند. خیلی سخت است که جگرکی‌های پرشمار کنارخیابان را دید و بتوان بی‌توجه ازکنارشان رد شد. لامپ‌های پرمصرف و دودی مطبوع که با تکان دادن بادبزن‌های حصیری بزرگ از جگرها و خوش‌گوشت‌های درحال پخت به هوا برخاسته، تصویری رؤیایی را برای گرسنه‌ها و کسانی که هوس کرده‌اند نیمه‌شب جگر بخورند ایجاد می‌کند. این را می‌توان از توقف خودروها اطراف جگرکی‌ها و بساطشان فهمید. به قول «امیرکاکاوند» که چند سالی می‌شود چهارشنبه شب‌ها پاتوقش جگرکی‌های خیابان امامزاده حسن(ع) است، جگرخوردن آداب و شرایط خودش را دارد. او می‌گوید: «من برای مسائل بهداشتی اهمیت زیادی قائل هستم. حاضر نیستم هرجا غذا بخورم اما، جگرخوردن کنار خیابان صفای دیگری دارد. سال‌هاست برای خوردن جگر به محله قدیمی و جگرفروش‌های آن سر می‌زنم و تا امروزحتی یک بارهم به خاطرجگرخوردن کنارخیابان مریض نشده‌ام.»
یکی دیگر از مشتری‌ها که منتظرآماده شدن سفارشش است میان حرف کاکاوند می‌پرد و می‌گوید: «رستوران‌های شیک زیادی در شهر هست. فضای بزرگ و میز و صندلی‌های شیک و تمیز دارند. اما کم پیش آمده که من برای جگرخوردن به این مغازه‌ها بروم چون فکر می‌کنم خوردن خوش‌گوشت و... آدابی دارد که خیلی با جاهای با کلاس و شیک تناسبی ندارد.» «مهدی امیری» حرفش را این‌طور ادامه می‌دهد: «بیرون کشیدن جگر داغ با دست ازسیخ و چرب شدن دست لذتی دارد که اگر آن را امتحان نکنید متوجه نمی‌شوید. چنین‌ کاری را نمی‌شود در مغازه‌های جگرکی با کلاس انجام داد.»

فلافل جای جگر را نمی‌گیرد

آنهایی که جگرخور حرفه‌ای هستند فرق میان جگر گوسفند، گاو و شتر را خوب می‌دانند. برای همین است که برخی جگرکی‌ها، جگربزرگ و برخی دیگر جگرکوچک سیخ می‌زنند و به مشتری می‌فروشند. اما در راسته خیابان امامزاده حسن(ع)، مشتری‌هایی که برای نخستین بار پایشان به جگرکی باز می‌شود و به اصطلاح تازه‌کارند جگرهای بزرگ شتر نصیبشان می‌شود: «خیلی از افرادی که برای نخستین بار برای خوردن جگر به خیابان ما می‌آیند جگربزرگ برایشان کباب می‌کنیم. شنیده‌ام که برخی از این افراد می‌گویند درمغازه‌های دیگر جگرکوچک به آنها داده شده و به این خاطر برای بار دوم و سوم هم به اینجا می‌آیند و جگر می‌خورند. با این کار مشتری جذب می‌کنیم و به قول معروف پای جگرخورهای تازه‌ای را به محله باز می‌کنیم.» او می‌گوید جگر شتر خوشمزه‌تر است و نمی‌شود جگر گاو یا گوسفند را جای جگر شتر به حرفه‌ای‌ها فروخت: «قیمت جگر در این محله معقول است و به نسبت تعداد جگرهایی که سیخ‌زده می‌شود تقریباً ارزشی نزدیک به یک ساندویچ فلافل دارد. تعجب می‌کنم چرا جوان‌های امروز به جای خوردن غذای سالم، حاضرند فلافل که ارزش غذایی خاصی ندارد بخورند.»

رئیس اداره سلامت شهرداری منطقه:
کنار خیابان غذا نخورید

مدتی است تب کریمه کنگو شیوع پیدا کرده است. کارشناسان توصیه می‌کنند که شهروندان از خرید و پخت جگر گوسفند و گاو از مراکز غیربهداشتی خودداری کرده تا ‌درصد ابتلا به این بیماری کشنده کم شود. رئیس اداره سلامت شهرداری منطقه هم به شهروندان توصیه می‌کند با رعایت مسائل بهداشتی تا حد امکان از خرید جگر آن هم کنار خیابان خودداری کنند: «خرید جگر در فضای باز که مملو از گرد و خاک است معقولانه نیست. پختن جگر نمی‌تواند عامل کشتن این ویروس باشد و به این دلیل توصیه می‌کنیم شهروندان منطقه از خرید و طبخ جگر حتی از مغازه‌هایی که این محصول را با رعایت استانداردهای بهداشتی عرضه می‌کنند خودداری کنند.» «یوسف واحدی» حرفش را این‌طور ادامه می‌دهد: «مرکز بهداشت جنوب، وابسته به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به‌صورت مستمر با اعزام تیم‌های کارشناس و بازرسی تلاش می‌کند تا مراکز عرضه رسمی جگر و دل و قلوه را در منطقه از نظر بهداشتی بررسی کند. جگرکی‌هایی که در نیمه‌های شب و در برخی از خیابان‌های منطقه کسب و کار راه می‌اندازند از نظر بهداشتی مورد تأیید نیستند و نباید از آنان خرید کرد.» به گفته واحدی شهرداری منطقه به‌زودی به‌صورت وسیع نسبت به اطلاع‌رسانی درباره بیماری تب کریمه کنگو و راه‌های پیشگیری از بروز این ویروس کشنده اطلاع‌رسانی خواهد کرد و با همکاری دستگاه‌های مختلف از فعالیت افرادی که سلامت مردم را به خطر می‌اندازند جلوگیری می‌کند.

منبع: همشهری محله

برچسب ها:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
کد خبر: 28245
منطقه هفده
سرویس: زیر پوست محله
زمان مخابره: دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰:۵۹
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله