​باز‌سازی ۲ دروازه ‌تاریخی تا شهریور /کشف مواد شیمیایی خطرناک رها شده در بازار تهران ...

​باز‌سازی ۲ دروازه ‌تاریخی تا شهریور  /کشف مواد شیمیایی خطرناک رها شده در بازار تهران  ...

باز‌سازی 2 دروازه ‌تاریخی تا شهریور 
75‌درصد طرح بازسازی دروازه حضرت عبدالعظیم(ع) و دروازه غار اجرا شده است. 
به گفته «‌‌آرش منظم» معاون فنی و عمرانی شهردار منطقه اکنون عملیات آجرکاری در حال اتمام و کار کاشیکاری هم آغاز شده است که تا پایان شهریور ماه براساس پیش‌بینی‌های انجام شده این 2دروازه افتتاح می‌شود.»
منظم درباره دروازه‌های دولت، خانی‌آباد و شمیران گفت: «در حال مطالعه هستیم که دروازه‌ها عیناً از روی عکس‌های قدیمی ساخته شود. به‌عنوان مثال کارشناسان، کاشی‌ها را عیناً از روی کاشی‌ها طراحی و بازنمایی کرده‌اند.»

کشف مواد شیمیایی خطرناک رها شده در بازار تهران 
رها کردن چند گالن حاوی مواد شیمیایی خطرناک در خیابان، گذرگاه رهگذران و کنار سطل زباله و بوی بد ناشی از آن گروه ویژه آتش‌نشانان را به محل حادثه کشاند.  رئیس آتش‌نشانی منطقه گفت: «خبری مبنی بر رها کردن چند گالن 20 لیتری مواد شیمیایی در خیابان 15 خرداد، نرسیده به چهارراه سیروس، کوچه سرپولک به سامانه 125 اعلام شد و آتش‌نشانان ایستگاه 4 و گروه ویژه مقابله با حوادث خطرناک و شیمیایی (گروه هزمت) همراه خودرو دستگاه تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.» به گفته «‌‌واحد کیانی» پس از بررسی‌های اولیه معلوم شد که گالن‌ها حاوی مواد شیمیایی نامشخصی هستند که به شدت امنیت و سلامتی شهروندان را تهدید می‌کرد. وی گفت: «آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات، محل حادثه را ایمن و سپس گالنهای مواد شیمیایی توسط گروه ویژه (گروه هزمت) برای شناسایی و تحقیقات بیشتر کارشناسان به ایستگاه آتش‌نشانی انتقال یافت.»
 
ارائه تسهیلات در ازای بازیافت زباله
شهروندانی که در طرح تفکیک در مبدأ مشارکت فعال دارند کارت شهروندی دریافت می‌کنند. 
«سید غلامعلی غفوری» جانشین اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه از صدور و شارژ کارت شهروندی در غرفه‌های بازیافت به ازای دریافت پسماندهای خشک خبر داد. وی با بیان اینکه اکنون این طرح آزمایشی در محله قالیشویی‌ها، اجرا و کارت‌های تهیه شده به نشانی شهروندان منطقه ارسال می‌شود افزود: «وجه پسماندهای خشک دریافت شده توسط غرفه‌های بازیافت از طریق دستگاه‌های POS موجود در این مراکز به کارت شهروندان فعال در طرح تفکیک در مبدأ واریز می‌شود و افراد می‌توانند از اعتبار آن برای سفر با مترو و اتوبوس و... استفاده کنند.»

برچسب ها:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
کد خبر: 28172
منطقه دوازده
سرویس: گذر محله
زمان مخابره: شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸:۰۱
تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله