همایش بزرگ حجاب و عفاف درمیدان ارگ

همایش بزرگ حجاب و عفاف درمیدان ارگ

همایش بزرگ حجاب و عفاف درمیدان ارگ
اجتماع بزرگ مردم در دفاع از فرهنگ غنی عفاف و حجاب با شعار «من خانواده‌ام را دوست دارم» در میدان ارگ با مشارکت بسیج منطقه برگزار می‌شود.  مدیر امور بانوان منطقه با اعلام این خبر گفت: «این اجتماع مردمی در روز ملی عفاف و حجاب و با هدف گسترش این فرهنگ و مطالبه از مسئولان برای حفظ و صیانت از فرهنگ عفاف و حجاب برگزار می‌شود.» به گفته «فرزانه زمانی نیا» برای پاسداشت اندیشه و گرامیداشت شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد و سایر شهدای مسیر عفاف و پاکدامنی 19 تا 25 تیر ماه به نام هفته عفاف و حجاب نامگذاری شده است و برنامه‌های متنوع فرهنگی در این هفته برگزار می‌شود. 21 تیر ماه سالروز حمله وحشیانه رژیم پهلوی به معترضان کشف حجاب در سال 1315 است. 

راه‌اندازی کمپین حمایت از تولیدکنندگان
کمپین حمایت از تولیدکنندگان ایرانی به همت اصناف پوشاک بازار راه‌اندازی شد. عضو هیئت امنای شرق بازار با اعلام این خبر گفت: «تولیدکنندگان پوشاک با معرفی خود به کمپین حمایت از تولید باعث خودکفایی و وابستگی به کالاهای خارجی را کمتر می‌کنند.»
به گفته «‌‌محمد توکلی‌» این کمپین به همت اتحادیه پوشاک تهران با هدف تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و اشتغال و اعتلای مصرف پوشاک ایرانی و با حمایت کارگروه طراحی و مد وزارت ارشاد راه‌اندازی شده است. وی افزود: «شهرداری منطقه و اداره زیباسازی منطقه در این زمینه کمک‌های زیادی به ما کردند.» توکلی از پیوستن 150 مرکز تولیدی پوشاک به این کمپین از آغاز طرح خبر داد. 

ثبت خاطرات و جمع‌آوری تاریخ شفاهی  کاخ گلستان 
دفتر پژوهش کاخ گلستان از تمام افراد و پژوهشگران برای ثبت تاریخ شفاهی کاخ گلستان دعوت کرد.  «مسعود نصرتی» مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: «هدف از این کار ثبت و مستندسازی رویدادهای تاریخی است که در گذر زمان امکان ثبت آنها وجود نداشته و با این روش مستندسازی می‌شوند.» وی افزود: «ما به دنبال مجموعه‌ای از اطلاعات از تاریخ چند دهه اخیر این مجموعه تاریخی هستیم که نوشته نشده است. مانند افراد مؤثر در تحولات کاخ و نقش کاخ گلستان در تحولات تاریخی و اجتماعی سال‌های اخیر.» مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: «گام نخست تنظیم پرسشنامه‌های استاندارد و تهیه فهرست است از افرادی که در دهه‌های اخیر در کاخ گلستان حضور داشته‌اند. در گام دوم از تمام افرادی که از نزدیک شاهد تحولات این مجموعه فرهنگی و تاریخی بوده‌اند یا کسانی که اسناد، تصاویر و دستنوشته‌های مرتبط با این موضوع را دارند تقاضا می‌شود نسخه‌ای از آن را در اختیار این مجموعه فرهنگی و تاریخی قرار دهند. 

تجهیز پایگاه‌های تابستانی
زیرساخت‌های مورد نیاز پایگاه‌های تابستانی تأمین شده است.  «‌مهناز اسکندر‌» رئیس اداره آموزش و مشارکت‌های اجتماعی منطقه با بیان این خبر گفت: «5مدرسه از طرف شهرداری به‌عنوان پایگاه تابستانی انتخاب شده‌اند. مدارس دخترانه حاتمی و پسرانه 15 خرداد، صدیقین، رجا و ائمه اطهار(ع) به کولر مجهز شده‌اند تا دانش‌آموزان بتوانند به راحتی در آنها اوقات فراغت خود را سپری کنند.»

برچسب ها:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
کد خبر: 28171
منطقه دوازده
سرویس: گذر محله
زمان مخابره: شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴:۳۸
تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله