مصالحه ۷۰ درصدی پرونده‌ها در کلانتری

مصالحه ۷۰ درصدی پرونده‌ها در کلانتری

جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از مصالحه حدود ۱۰ هزار پرونده در سه ماهه ابتدای سال جدید در مراکز مشاوره این فرماندهی خبر داد.

 سردار غلام علی کریمی  با اشاره به اهداف تاسیس مراکز مشاوره و لزوم جلوگیری از افزایش حجم پرونده های ارسالی به مراجع قضائی، گفت: امروز ثابت شده که مراکز مشاوره می توانند سهم بسزایی در کاهش حجم پرونده های ارسالی به مراجع قضائی ایفا کنند.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر لزوم توجه هر چه بیشتر به کمیت و کیفیت بخشی مراکز مشاوره، خاطر نشان کرد: فرماندهی انتظامی تهران ۴ با تشکیل مراکز ۱۱ گانه مشاوره در سرکلانتری های خود به دنبال کاستن  مشکلات و گرفتاری های مردم بوده و با گسترش و تقویت مراکز مشاوره در نقاط مختلف شهر به استقبال حل مشکلات مردم با استفاده از پستانسیل های اجتماعی رفته است.

سردار کریمی با اشاره به اینکه در سه ماهه ابتدای سال جاری  ۳۸ هزار و ۴۵۸ مورد پرونده قضائی در کلانتری های این فرماندهی تشکیل و از این تعداد۷۳۰ مورد به مراکز مشاوره و ۱۳ هزار و ۸۳۵ مورد به دوایر کلانتری ارجاع داده شده اند ، عنوان داشت: از این تعداد پرونده ارجاع شده به مراکز مشاوره با تلاش همکاران ما ۹ هزار و ۸۰۶ مورد یعنی بیش از ۷۰ درصد به مصالحه ختم شده اند که این از جمله توفیقات و برکات مراکز مشاوره است.

وی با اشاره به اینکه عمده مسایل ارجاع شده به مراکز مشاوره این فرماندهی خانوادگی، نزاع و درگیری، مواد مخدر و حقوقی است، بیان داشت: پرداختن به مسایل و مشکلات اجتماعی و رفع و رجوع آنها امروزه نیازمند نگاهی نو و تازه است و ما در مراکز مشاوره به دنبال ایجاد چنین دیدگاهی هستیم.

برچسب ها:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
کد خبر: 27977
منطقه دو
سرویس: گذر محله
زمان مخابره: چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵:۴۰
تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله