زندگی آسان، رهاورد شهرداری برای معلولان

زندگی آسان، رهاورد شهرداری برای معلولان

شهرداری تهران در سال‌های اخیر برای حمایت از معلولان طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است به گونه‌ای که امروز می‌توانیم به جرئت ادعا کنیم زندگی و‌‌‌ تردد معلولان در شهر نسبت به یک دهه قبل آسان‌تر شده است. رویکرد مدیریت شهری پایتخت در اجرای برنامه‌های حمایتی و آسان‌سازی‌‌‌ تردد در شهر بر این مبنا پایه‌گذاری شده است که معلولان و توان‌یابان باید بتوانند از شرایط یکسان، خوب و عادلانه در جامعه اسلامی برخوردار باشند و حقوق شهروندی آنها مانند دیگر شهروندان به درستی رعایت شود. مسئولان شهری براین باورند که با فراهم کردن شرایط برابر، امکانات و تجهیزات مورد نیاز، زندگی در جامعه را برای معلولان و اقشار آسیب‌پذیر جامعه فراهم آورند.
همین رویکرد در سال جاری با قوت بیشتری مورد توجه قرار گرفته است و بر این اساس، شهرداری تهران با مناسب‌سازی فراگیر در سطح شهر، بوستان‌ها، ناوگان حمل‌ونقل عمومی، مترو و بی.آر.تی، استفاده آسان را برای این قشر از این امکانات اولویت قرار داده است. گرچه هنوز تا وضعیت مطلوب فاصله وجود دارد اما مدیریت شهری همه تلاش خود را برای بهبود وضعیت به کار گرفته و می‌گیرد.
اعتقاد داریم برای درک بیشتر مشکلات معلولان باید نیازهای این قشر به‌صورت ملموس‌تری شناخته شود و به این دلیل، شورای راهبردی معلولان در شهرداری تهران تشکیل شده است و 3 مشاور شهردار تهران از بین جامعه توان‌یابان طرح‌ها و دیدگاه‌های خود را برای بهبود ارائه خدمت به معلولان به شهردار پایتخت اعلام و پیگیری مسائل این جامعه را برعهده دارند. امیدواریم سایر نهاد‌ها و دستگاه‌ها نیز با ورود عملی به برنامه‌های توانمند‌سازی و بهبود وضعیت زندگی معلولان به جامعه توان‌یابان شهر خدمات بهتری ارائه کنند.

 معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران

برچسب ها:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
کد خبر: 20244
منطقه سه
سرویس: دولت محله
زمان مخابره: شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰:۱۵
تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله