گفت‌وگو با افشین سنگ چاپ بازیگر هم محله‌ای

بوستان پلیس حالم را خوب می‌کند

بوستان پلیس  حالم را خوب می‌کند

منیرگرجی- خودش را بچه شرق تهران می‌داند و ۲۰سالی می‌شود که محله تهرانپارس را برای زندگی انتخاب کرده است. بازیگری که خیلی‌ها او را با نقش‌های منفی وخاکستری می‌شناسند اما برخلاف نقش‌هایش بسیار مهربان و خوش قلب است. «افشین سنگ چاپ» یکی از بازیگران و دستیاران کارگردان منطقه ما است که این روزها علاوه بربازی در سریال «لیسانسه‌ها» دستیار کارگردانی هم می‌کند و خیلی کمبود وقت دارد. سنگ چاپ، اعتقاد دارد چهره‌اش برای مردم این محله عادی شده و با ارتباط با افراد محله، محبت و دوستی نصیبش شده است.

دلیل علاقه‌مندی‌تان به شرق و شمال شرق پایتخت چیست؟
شمال شرق تهران امکانات مناسب و خوبی دارد که در غرب کمتر است. از طرف دیگر بیشتر اعضای خانواده من و همسرم در اینجا زندگی می‌کنند و این از دلایل زندگی من در این قسمت است. من حس می‌کنم در شرق پایتخت زندگی بیشتر در جریان است و به راحتی می‌توان به امکانات مورد نیاز دسترسی پیدا کرد. خوشبختانه من و همسرم این قسمت از شهر را برای زندگی برگزیده و دوستش داریم.
مگر چه امکاناتی برای زندگی می‌خواهید که آن را در مناطق دیگر پیدا نمی‌کنید؟
به نظر من زندگی در شهر نیازمند این است که امکانات اولیه زندگی در اطراف فرد وجود داشته باشد. من دوست دارم خودم برای خرید وسایل موردنیاز خانه به مغازه بروم و حق انتخاب داشته باشم. دوست دارم میوه را از میوه‌فروشی خودم بخرم و هرچه می‌خواهم انتخاب کنم. دوست ندارم تلفنی سفارش بدهم و برایم مقابل در خانه بیاورند. ۲سال پیش تصمیم گرفتیم که خانه‌ای درغرب تهران تهیه کنیم و مدتی هم تجربه زندگی در آنجا را داشته باشیم اما شاید باور نکنید۲ماه رفتیم و آمدیم و شرایط را سنجیدیم ولی نتوانستیم خودمان را برای نقل مکان از اینجا متقاعد کنیم. البته این را بگویم برخی می‌توانند شرایط را قبول کنند اما من دوست دارم که همه چیز از بیمارستان و درمانگاه، فروشگاه‌های کوچک و بزرگ و میادین میوه و تره‌بار در کنارم وجود داشته باشد تا به راحتی با آنها ارتباط بگیرم. ناگفته نماند اقوام هم به همین دلایلی که گفتم در شرق و شمال شرق ساکن هستند.

پس شما دوست دارید در کنار مردم و با مردم در ارتباط باشید؟
بله مردم را دوست دارم و فکر می‌کنم در این قسمت زندگی خیلی خوب جریان دارد. من در میان این مردم محبت را لمس کرده‌ام. در صورتی که به عقیده خودم در جای دیگری نمی‌توان آن را به این راحتی‌ها پیدا کرد.
پس با علاقه‌ای که به محله‌تان دارید حتماً پاتوقی هم به خودتان اختصاص داده‌اید؟
بله همین‌طور است. من به بوستان پلیس خیلی علاقه دارم و هر زمانی هم بخواهیم با خانواده برای گردش، تفریح و حتی استراحت فکری، محلی را انتخاب کنیم، نخستین گزینه بوستان پلیس است. این بوستان در فصل‌های مختلف سال زیبایی‌های خاص خود را دارد و به دلیل پوشش گیاهی زیبا و متنوع، حالم را خوب می‌کند.
باتوجه به علاقه‌مندی به خرید، با کاسبان ارتباط خوبی هم دارید؟
رابطه بسیار خوبی بین ما برقرار است. من هم مثل همه افراد برای خرید می‌روم و کسانی هم که من را می‌شناسند، با لطف و مهربانی گاهی سؤالاتی درباره فیلم‌ها و سریال‌ها می‌پرسند. در کل از زندگی و حضور میان این مردم محبت و دوستی بسیار زیادی عایدم شده است.
در این رفت و آمدها از وسایل نقلیه عمومی هم استفاده می‌کنید؟
برخلاف میلم اصلاً فرصتی پیش نمی‌آید که بخواهم از مترو استفاده کنم و به دلیل کمبود وقتی که دارم به اجبار حتی برای خریدن یک تخم‌مرغ از وسیله نقلیه شخصی استفاده می‌کنم.
زمانی که در ترافیک می‌مانید، دوست ندارید از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنید؟
بیشتر با سرویس به محل کار می‌روم ولی در محله و زمانی که کار شخصی داشته باشم با وسیله شخصی می‌روم. گاهی از ترافیک کلافه می‌شوم و ناراحت از اینکه چرا بیشتر ماشین‌ها تک سرنشین هستند.
به‌عنوان یک شهروند چقدر به شهر و محله‌تان بها می‌دهید؟
من به نکته‌های‌ریز محله خیلی بها می‌دهم. به نظافت و تمیزی، بوستان‌ها و هرآنچه به زیبایی شهری می‌افزاید، علاقه‌مند هستم و سعی می‌کنم به وظایفم به‌عنوان یک شهروند به‌ویژه در این حوزه‌ها بهتر عمل کنم. اما مواردی هم هست که باید فکر اساسی برای آنها شود مثلاً در شهر تهران دیگر جایی برای توقف ماشین وجود ندارد. فقط شب‌ها زمانی که شهر در سکوت فرو رفته، جای پارکی به راحتی پیداشده و هر صبح کلی ماشین راهی خیابان‌ها می‌شود و ترافیک و آلودگی صوتی و... گریبان همه شهروندان را می‌گیرد.
فکر می‌کنید راه‌حلی برای این معضل وجود دارد؟
من به‌عنوان یک شهروند به این شهر شلوغ، پر دود و مملو از ترافیک افتخار می‌کنم و نمی‌توانم از آن و وابستگی‌هایی که دارم دل بکنم. از طرفی در مقامی هم نیستم که بخواهم و بتوانم تصمیم بگیرم که باید چه راه‌حلی برای آن پیدا کنم. اما مدیران شهری حداقل در زمینه افزایش جای پارک باید به دنبال ارائه راه‌حل خوب و مناسبی باشند و به میزان تولید و عرضه ماشین به فکر عواقب بعدی آن هم باشند.
اگر مشکلی در محله داشته باشید، نخستین گزینه شما برای انتقال آن به مسئولان چیست؟
اگرچه شناخت کافی از سامانه ۱۳۷شهرداری دارم، اما نمی‌دانم چرا در کل از یکسری ارتباطات دوری می‌کنم و اینها از معایب من است و تاکنون با این سامانه تماس نگرفته‌ام.

 افشین سنگ چاپ
تولد: 1346
ویژگی: بازیگر سینما و تئاتر و دستیار کارگردان و فارغ‌التحصیل بازیگری و کارگردانی از دانشگاه هنر
کارنامه هنری: حضور در فیلم‌هایی چون مرغ تخم طلا، دارا و ندار، حوالی بزرگراه، هفت سنگ، بیمار استاندارد و ستاره‌های سربی و...

منبع: همشهری محله

برچسب ها:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
کد خبر: 19631
منطقه چهار
سرویس: بچه محل
زمان مخابره: سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۶:۳۱
تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله