کمک به نیازمندان با صندوق خیریه مهر ولایت

کمک به نیازمندان با صندوق خیریه مهر ولایت

اینک 40 هزارصندوق صدقات در مناطق مختلف شهرتهران نصب شده است که برخی از این صندوق‌ها به دلیل جانمایی نامناسب، اثرگذاری کافی را برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای اهدا به نیازمندان ندارد. از سوی دیگر، برای استفاده از کمک‌های مردمی، استفاده ازسامانه‌های 7335 و یا سیستم‌های پرداخت الکترونیکی صدقات مردمی در دستور کار کمیته امداد استان قرار گرفته که با استفاده از این سیستم‌ها در مجموع 6 میلیارد تومان کمک مردمی برای اهدا و توزیع در میان جامعه هدف این نهاد جمع‌آوری شده است.
اما با وجود استفاده از این روش‌ها، افراد خیّری هستند که علاقه دارند منابع مالی خود را به‌صورت قرض‌الحسنه در اختیار کسانی که از خدمات کمیته امداد استفاده می‌کنند قراردهند. برای فراهم شدن شرایط مناسب برای تحقق چنین هدفی و جلب مشارکت خیّران، مجوز تأسیس ۵۰ صندوق قرض‌الحسنه از بانک مرکزی دریافت شده است که از این تعداد به دلیل وسعت شهر تهران، مجوز فعالیت 5 صندوق برای پایتخت صادر شده است. در حال حاضر سومین صندوق قرض‌الحسنه خیّران شهر در محله فرجام منطقه فعالیت خود را آغاز کرده است و خیّران می‌توانند با مراجعه به این صندوق درخیابان فرجام شرقی، مابین چهارراه ولی‌عصر(عج) پلاک 557 وجوه خود را برای پرداخت وام‌های بدون بهره ‌به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سایر نیازمندان در اختیار صندوق قرض‌الحسنه مهر ولایت قرار دهند.
بر اساس قانون، سالانه باید ۱۰‌درصد از خانواده‌های مددجویان با توانمندسازی و خودکفایی از چرخه حمایتی این نهاد خارج شوند؛ به همین دلیل تسهیلات اشتغال برای خودکفایی و توانمندسازی جامعه هدف پرداخت می‌شود و انتظار داریم خیّران با قرار دادن بخشی از منابع خود به صندوق قرض‌الحسنه مهر ولایت کمیته امداد، هم در ایجاد اشتغال برای خانواده‌های مددجوی این نهاد و هم توانمند‌سازی آنان گام بردارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران

برچسب ها:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
کد خبر: 19630
منطقه چهار
سرویس: ندارد
زمان مخابره: سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۵:۴۰
تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله