آرشیو مطالب

 • روی پای خودم ایـستـاده‌ام!
  ۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۱۲:۲۳

  گفت‌وگو با بانوی معلول ورزشکار محله ازگل

  روی پای خودم ایـستـاده‌ام!

  مژگان محرابی- دیدگاه آدم‌ها متفاوت است. بعضی‌ها همه چیز را با هم می‌خواهند و اگر در این میانه کم و کسری وجود داشته باشد، دنیا را تمام شده می‌بینند، اما هستند عده‌ای که شکست برایشان معنایی ندارد. این دسته از...

 • دولت آباد بوی مادرم را می دهد
  ۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۱۱:۲۲

  محله‌گردی با «ابوالفضل پورعرب» در کوچه‌پسکوچه‌های کودکی

  دولت آباد بوی مادرم را می دهد

  عطیه اکبری- هنوزهم بسیاری از اهالی شهرری نمی‌دانند ستاره سینمای دهه‌های ۶۰ و ۷۰، بازیگر فیلم‌های سینمایی که هنوز هم بازی‌هایش در ذهن همه مانده، بچه‌محل آنهاست و در شهرری به دنیا آمده. در کوچه‌پسکوچه‌های ...

 • من کی‌روش نیستم!
  ۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۶:۱۷

  هم‌محله‌ای ما به دلیل شباهتش به سرمربی تیم‌ملی فوتبال این روزها یک چهره شناخته شده است

  من کی‌روش نیستم!

  حمیدرضا بوجاریان- بدون شک می‌توان ادعا کرد او شبیه‌ترین ایرانی به «کارلوش کی‌روش» سرمربی تیم‌ملی فوتبال کشورمان است. شباهت ظاهری‌اش با مربی تیم‌ملی باعث شده بسیاری او را نه به نام واقعی‌اش بلکه به اشتباه کی‌روش صدا بزنند. «هادی خالقی» مدت‌هاست جور شباهت ظاهریش با کارلوس فوتبال ایران را می‌کشد و به نوعی او هدف عکس‌ها و فیلم‌های سلفی‌بازان در کوچه و خیابان شده است. به گفته خودش در سال‌های اخیر روزی را به یاد نمی‌آورد که بدون انداختن عکس با شهروندان به خانه رفته باشد. اما شباهتش به مرد اول فوتبال ایران در کنار جذابیت‌هایش، دردسرهایی هم برای او و خانواده‌اش داشته است. هادی خالقی که در محله فردوس زندگی می‌کند، مدیر یکی از شعب بانک هم است. او درباره شباهتش با کارلوس کی‌روش، خاطرات و آرزوهایش می‌گوید.

 • ‌‌نقش ابن ملجم خواب را از من گرفت
  ۱۳۹۶/۶/۱۹ - ۱۵:۵۳

  گفت‌وگو با کریم اکبری مبارکه بازیگر سریال امام علی(ع) در حاشیه مراسم تجلیل از او در فرهنگسرای معرفت

  ‌‌نقش ابن ملجم خواب را از من گرفت

  سمیرا باباجانپور- وقتی برای نقش ابن ملجم انتخاب می‌شود مادر تلفن را برمی‌دارد و می‌گوید: «کریم برو بگو می‌خواهم نقش سرباز امام علی(ع) را بازی کنم. به خدا اگر می‌دانستم که می‌خواهی به اینجا برسی که نقش این ملعون را بازی کنی محال بود جلو پدرت بایستم و از بازیگر شدنت دفاع کنم.» کریم اکبری مبارکه با پشتوانه بازیگری چند ساله و موفقیت در کارگردانی و نویسندگی بیشتر در نقش ابن ملجم در خاطر مردم مانده است. بازی در این نقش آن هم نقشی که تصویر شقی‌ترین انسان روی زمین را به تصویر می‌کشد نه تنها جسارت می‌خواهد بلکه از توانایی و اراده مردی خبر می‌دهد که خوب می‌داند برای به تصویر کشیدن مظلومیت مولایش باید بتواند به خوبی از عهده نقشش بر بیاید تا همه باور کنند قاتل امام علی(ع) تا چه اندازه خوار و کوچک بوده است.

 •  مـلـیـکـا  نقره‌ای ریاضیات جهانی
  ۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۲:۴۶

  دیدار با نوجوان هم‌محله‌ای که از مسابقات جهانی ریاضی ویتنام قهرمانانه بازگشت

  مـلـیـکـا نقره‌ای ریاضیات جهانی

  راحله عبدالحسینی- یک حلقه گل که معلوم است چند روزی از عمرش می‌گذرد، یک چمدان باز نشده و مدال‌های روی میز تحریر، می‌گوید که در این اتاق خبرهای خوشی هست. ملیکا رضایی، دانش‌آموز کلاس دهم، در مسابقات جهانی ریاضی خوش درخشید و با دست پر برگشت. ملیکا در مسابقات کشوری ریاضی مدال طلا را کسب کرد و هفته آخر تیرماه همین امسال برای مسابقات جهانی همراه با گروهی از خانه ریاضیات ایران، راهی ویتنام شد و با کسب مدال نقره بازگشت. او دانش‌آموز یکی از دبیرستان‌های منطقه ماست و از همین روزهای گرم تابستانی درس خواندن را آغاز کرده و هفته‌ای ۲روز به مدرسه می‌رود. نبوغ ریاضی ملیکا از دوران کودکی مشخص شد و والدینش این استعداد را پرورش دادند. ملیکا رضایی، موفقیت را در گرو تلاش می‌داند و بس. هوش و استعداد باعث غرورش نشده و برای رسیدن به آرزوهایش تنها راه موفقیت را تلاش می‌داند.

 • می گفت زن و شوهر باید رفیق هم باشند
  ۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۴:۲۴

  روایت داماد آیت‌الله «‌آقا مجتبی تهرانی» از سبک زندگی ایشان

  می گفت زن و شوهر باید رفیق هم باشند

  حسن حسن‌زاده- یادش برای همیشه با منبرهای کم‌نظیر درس اخلاق و سجایای اخلاقی که زینت‌بخش زندگی‌اش بود گره خورده است. عالمی که شاگرد برجسته و تیزهوش امام خمینی(ره) و یار و همراه او در روزهای تبعید به نجف اشرف بود اما به اذن معمار کبیر انقلاب اسلامی از مناصب سیاسی دوری کرد تا تمام و کمال خودش و منبرش را وقف هدایت و تدریس آموزه‌های اخلاقی دین پیامبر(ص) به مردم کند. با گذشت ۵ سال از درگذشت آیت‌الله ‌آقا «مجتبی تهرانی» آن عالم برجسته اخلاق هنوز هم یاد و خاطرش در ذهن‌ها زنده است و تبلور توصیه‌ها و پندهای پرمغز اخلاقی‌اش که او را ۵۰ سال معلم اخلاق تهرانی‌ها کرده بود در رفتار و عمل شاگردان و پامنبری‌هایش خودنمایی می‌کند. سراغ حجت‌الاسلام «سید محمدعلی خاتم یزدی» داماد آیت‌الله رفته و درباره سبک زندگی آن عالم گرانقدر در محیط خانه و نگاهش به ازدواج گفت‌وگو کرده‌ایم. در این گزارش حاصل این همنشینی چند ساعته را در مسجد امام حسن مجتبی(ع) میدان امامت می‌خوانید.

 • معلولیت پله موفقیت من
  ۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۰۹:۵۱

  معلولیت پله موفقیت من

  زینب کریمی- زندگی‌ات روی ویلچر بگذرد، یکی از دست‌هایت کار نکند و آن یکی فقط چند انگشتش تکان بخورد؛ در ظاهر وضعیتی دشوار و جانکاه است. اما این فقط ظاهر ماجراست. اگرچه تصور این زندگی برای هر کسی سخت است، ...

 • هر حــیوانی خانگــی نیست
  ۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۶:۲۱

  تفاوت نگهداری از حیوانات در گذشته و حال را بررسی کرده ایم

  هر حــیوانی خانگــی نیست

  مهران مصفا- این روزها مردم با حیوان‌ها مهربان‌تر شده‌اند. دیگر کمتر بچه‌ای را می‌بینیم که دنبال گربه‌ای در پارک بدود تا دمش را بگیرد یا سنگ و چوب پرت کند طرف سگ زبان‌بسته‌ای. مردم فهمیده‌اند حیوان هم احساس دارد و ...

 • فرهنگ آپارتمان‌نشینی را با هم بیاموزیم
  ۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۱:۲۷

  گفت‌وگو با مائده طهماسبی بازیگر نام آشنا تلویزیون و تئاتر

  فرهنگ آپارتمان‌نشینی را با هم بیاموزیم

  منیرگرجی- او مادر نشده و طعم مادر بودن را نچشیده اما خیلی خوب از پس نقش‌های مادرانه‌اش بر می‌آید و در دنیای واقعی زندگی، چنان از مادرشوهرش گرم و خوب و صمیمی حرف می‌زند که دوست‌داری ساعت‌ها پای صحبت‌هایش بنشینی و از مادر بودن بشنوی. «مائده طهماسبی» بازیگر محبوبی است که با همسرش «فرهاد آییش» یک زوج هنری موفق را تشکیل داده‌اند. او ایام ماه رمضان مهمان خیریه‌های منطقه و همدل آنها و همراه ما بود. با او در حاشیه این دیدارها گفت‌وگویی داشتیم. این روزها هنرنمایی طهماسبی را در سریال پنچری می‌بینیم.

 • نامداران تهران
  ۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۳:۳۷

  نویسنده هم‌محله‌ای ما از ۱۲۰۰ چهره پایتخت نوشته است

  نامداران تهران

  فرید عرب امینی- «مصطفی ایزدی» چهره سرشناسی است در حوزه فرهنگ و ادب، نامش را شاید بارها در کتاب‌ها و نشریه‌ها دیده باشید. نویسنده و محقق با تجربه‌ای که بیشتر از ۲۰ جلد کتاب در حوزه زندگینامه شخصیت‌های بزرگ پس از پیروزی انقلاب اسلامی تألیف و منتشر کرده است. او در حوزه علوم ارتباطات هم سرآمد است و ۴۰۰ مقاله و نقد درباره حوزه‌های فرهنگی و سیاسی نوشته است. از تألیفات او می‌توان به «انگیزه فتنه‌گری»، «تماشای منفی‌ها»، «آغاز آزادی»، «دلدار مستان» و «فرهنگ معابر تهران» اشاره کرد. آخرین اثر او هم «نامداران تهران» است که با حضور جمعی از نویسنده‌ها و تهران‌پژوهان رونمایی و بهانه‌ای شد برای انجام این گفت‌وگو.

تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله