آرشیو مطالب

 • ضرورت مدیریت یکپارچه شهری
  ۱۳۹۶/۶/۱۹ - ۱۵:۳۵

  ضرورت مدیریت یکپارچه شهری

  مدیریت یکپارچه یعنی هماهنگی بین افراد ملی و محلی که از طریق وضع قوانین، تدوین مقررات، صدور بخشنامه‌های اجرایی و مصوبات هیئت وزیران و نیز همفکری و تعامل با مسئولان میسر می‌شود. البته برای ایجاد مدیریت یکپارچه باید باز تعریفی از خود شورا داشته باشیم که با توجه به تجربه‌ای که در عمل به دست آمده باید مفهوم شورا اصلاح شود.

 • مهم‌ترین اولویت شورای پنجم
  ۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۸:۰۹

  مهم‌ترین اولویت شورای پنجم

  در روزهایی که ترافیک و آلودگی هوا، هر روز به دشواری‌های زندگی در کلانشهر تهران دامن می‌زند و مشکلات زیست‌محیطی بسیاری را برای شهروندان به همراه داشته است، کارشناسان شهری بر این باورند که توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی یکی از راه‌های تلطیف اوضاع است.

 • ارتقای فضائل اخلاقی با همکاری مسجدیان
  ۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۳:۵۶

  ارتقای فضائل اخلاقی با همکاری مسجدیان

  روزی که پیامبر اسلام(ص) به سوی مدینه هجرت کرد، به همراه اصحابش، در ماه ربیع‌الاول وارد روستای «قبا» شد. هنوز مدت زیادی از حضور حضرت نگذشته بود که دستور مهمی را ابلاغ و ساخت بنایی را آغاز کرد.

 • نیاز به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی
 • خطر انحلال شوراها
  ۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۱:۳۹

  خطر انحلال شوراها

  از روزی که شورایاری‌ها برای برقراری ارتباط بین شهروندان و مدیران شهری تشکیل شد، مدت زمان زیادی سپری نشده و با گذشت همین بازه زمانی نسبتاً کوتاه راحت‌تر می‌توان درباره عملکرد این پارلمان‌های محلی به قضاوت نشست.

 • سبك زندگي ديني و شبكه‌هاي اجتماعي
  ۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۲:۵۶

  سبك زندگي ديني و شبكه‌هاي اجتماعي

  يكي از آشكارترين مظاهر تحولات اجتماعي و تغييرات سبك زندگي، حضور پر رنگ رسانه‌هاي جديد در زندگي روزمره شهروندان است.

 • حاج علی دستگیر و همنوع‌نواز بود
  ۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۴:۳۹

  حاج علی دستگیر و همنوع‌نواز بود

  می خواهم از مرحوم حاج «علی درویش» بگویم که در برهه‌ای از زمان به «بهشتی» معروف بود و در زمان ما هم با نام حاج «علی مبهوتیان» شناخته می‌شود. سال گذشته توفیق داشتیم به کوچک‌ترین قهوه‌خانه ایران در بازار، روبه‌روی مدرسه حاج عبدالله خان رفتیم. سابقه فعالیت این قهوه‌خانه برمی‌گردد به زنده نام و زنده‌یاد حاج «محمدحسن شمشیری».

 • زندگی آسان، رهاورد شهرداری برای معلولان
 • بهره‌برداری کامل از ظرفیت مراکز پرتو
  ۱۳۹۶/۴/۱۴ - ۱۶:۵۲

  بهره‌برداری کامل از ظرفیت مراکز پرتو

  سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران برای رسیدگی به وضع افراد آسیب دیده، معتادان و افراد در معرض آسیب پایتخت، در سال‌های گذشته برنامه‌های گوناگونی را درقالب ایجاد مراکز حمایتی اجرا کرده است.

 • به زیبایی راه مشترک...
  ۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۶:۱۶

  به زیبایی راه مشترک...

  پنج شنبه هفته گذشته فرصتی شد تا با استاد حدادی و جمعی از خبرنگاران همشهری محله منطقه ۶ بازدیدی از مرکز طبی کودکان و دیداری با دکتر ربانی مدیرپیشین مرکز و پزشک فعلی بیمارستان داشته باشیم.

تلگرام
محله
تهران سما

چند رسانه ای

راهنمای محله