آرشیو مطالب

 • زشتی جنگ و زیبایی دفاع
  ۱۳۹۶/۷/۴ - ۰۹:۳۳

  زشتی جنگ و زیبایی دفاع

  در آغاز هفته دفاع مقدس و ماه محرم قرار داریم. به مناسبت همزمانی گرامیداشت این دو رخداد مهم که گرچه به لحاظ کمی، تفاوت بسیاری با یکدیگر دارند، اما به لحاظ مفهومی و کیفی از شباهات‌های فراوانی برخوردارند و به یک معنا می‌توان دفاع مقدس ملت ایران را امتداد حماسه عاشورای اباعبدالله الحسین علیه السلام دانست، به نکته بنیادینی در رابطه با نگاه اسلامی و عقلایی به جنگ اشاره می‌شود.

 • ضرورت استفاده از جوانان و زنان را در سطوح مدیریتی
  ۱۳۹۶/۷/۴ - ۰۹:۳۲

  ضرورت استفاده از جوانان و زنان را در سطوح مدیریتی

  یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت را گرامی میدارم و برای دولت تدبیر و امید، در دوره جدید آرزوی موفقیت داریم. امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در توصیف شهیدان رجایی و باهنر فرمودند «ریاست در آنها تاثیر نکرده بود. آنها ریاست را آورده بودند زیر چنگ خودشان. آنکه تحث تاثیر مقام می‌رود از باب این است که انسان ضعیفی است ولی این شهدا بعد از مقام هم فرقی نکردند» و همچنین به روح بلند شهدای دولت و همه شهدای انقلاب اسلامی درود می‌فرستیم و امیدوارم تجلیل از آنها، همراه با گسترش فرهنگ و منش آن بزرگواران در جامعه باشد.

 • پرهیز شورای پنجم از روزمرگی و ارائه طرح و لوایح غیر ضروری
  ۱۳۹۶/۷/۴ - ۰۹:۳۰

  پرهیز شورای پنجم از روزمرگی و ارائه طرح و لوایح غیر ضروری

  موضوع حفظ انسجام بین اعضا و تعامل با شهردار منتخب در راستای ایفای نقش نمایندگی مردم البته که این رویکرد به هیچ عنوان نافی مسئولیت خطیر نمایندگان مردم در ایفای نقش بسیار مهم نظارتی در راستای منافع ملی و شهر تهران نخواهد بود یکی از ضرورت های شورای پنجم که مطالبه شهروندان تهرانی است.

 • مبحث ۲۲ مقررات ملی،حلقه مفقوده ایمنی ساختمان
  ۱۳۹۶/۷/۴ - ۰۹:۲۸

  مبحث ۲۲ مقررات ملی،حلقه مفقوده ایمنی ساختمان

  گزارش نهایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درخصوص حادثه پلاسکو درصحن علنی مجلس قرائت شد. ازجمله مواردی که دراین گزارش مورد توجه قرارگرفت مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان است . مبحثی که علی رغم اهمیت فراوان به فراموشی سپرده شده است. مقرراتی که در بیان اهمیت آن شاید همین جمله کفایت نماید که رعایت آن می توانست مانع ازوقوع حادثه پلاسکو شود.

 • چرخه ساماندهی کودکان کار چرخه معیوبی است
  ۱۳۹۶/۷/۴ - ۰۹:۲۶

  چرخه ساماندهی کودکان کار چرخه معیوبی است

  چندین دستگاه مملکت جمع شده‌اند میلیاردها تومان بودجه مملکت را هزینه کنند تا بی‌پناه‌ترین انسان‌های این شهر را از جلوی چشم‌ها دور کنند، کودکانی که ناخواسته و بالاجبار به دنیای سرد و خشن بزرگسالی پرتاب شد‌ه‌اند بدون اینکه امکان تجربه لذتبخش لحظه‌های سرخوشانه کودکی را داشته باشند، کودکانی که به خاطر فقر و دیگر شرایط آسیب‌دیده خانواده، مجبور به کار در خیابان شده‌اند، چندین دستگاه مملکت جمع شده‌اند تا این جاماندگان از کودکی و مهر را از جلوی دیدگان دور کنند مبادا که لابد اسباب دل‌مشغولی‌‌ شوند.

 • ضرورت مدیریت یکپارچه شهری
  ۱۳۹۶/۶/۱۹ - ۱۵:۳۵

  ضرورت مدیریت یکپارچه شهری

  مدیریت یکپارچه یعنی هماهنگی بین افراد ملی و محلی که از طریق وضع قوانین، تدوین مقررات، صدور بخشنامه‌های اجرایی و مصوبات هیئت وزیران و نیز همفکری و تعامل با مسئولان میسر می‌شود. البته برای ایجاد مدیریت یکپارچه باید باز تعریفی از خود شورا داشته باشیم که با توجه به تجربه‌ای که در عمل به دست آمده باید مفهوم شورا اصلاح شود.

 • مهم‌ترین اولویت شورای پنجم
  ۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۸:۰۹

  مهم‌ترین اولویت شورای پنجم

  در روزهایی که ترافیک و آلودگی هوا، هر روز به دشواری‌های زندگی در کلانشهر تهران دامن می‌زند و مشکلات زیست‌محیطی بسیاری را برای شهروندان به همراه داشته است، کارشناسان شهری بر این باورند که توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی یکی از راه‌های تلطیف اوضاع است.

 • ارتقای فضائل اخلاقی با همکاری مسجدیان
  ۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۳:۵۶

  ارتقای فضائل اخلاقی با همکاری مسجدیان

  روزی که پیامبر اسلام(ص) به سوی مدینه هجرت کرد، به همراه اصحابش، در ماه ربیع‌الاول وارد روستای «قبا» شد. هنوز مدت زیادی از حضور حضرت نگذشته بود که دستور مهمی را ابلاغ و ساخت بنایی را آغاز کرد.

 • نیاز به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی
 • خطر انحلال شوراها
  ۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۱:۳۹

  خطر انحلال شوراها

  از روزی که شورایاری‌ها برای برقراری ارتباط بین شهروندان و مدیران شهری تشکیل شد، مدت زمان زیادی سپری نشده و با گذشت همین بازه زمانی نسبتاً کوتاه راحت‌تر می‌توان درباره عملکرد این پارلمان‌های محلی به قضاوت نشست.

تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله