آرشیو مطالب

 • به یاد شهدای آتش‌نشان
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۵:۰۳

  به یاد شهدای آتش‌نشان

  حلول سال نو را خدمت همشهریان گرامی تبریک عرض کرده و سالی پر برکت توأم با موفقیت و پیروزی برای همگان آرزومندم. سال ۹۵ با تمام پستی و بلندی‌هایش گذشت.

 • افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد درانتظار
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۰۹:۴۶

  افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد درانتظار

  طرحی از سوی مجلس در دستور کار است که در صورت تصویب در صحن علنی و تأیید شورای نگهبان، ۲۰‌درصد حداقل حقوق به‌عنوان مستمری به مددجوبان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره)پرداخت خواهد شد.

 • فقیر در ورزش همگانی به‌رغم اعتبارات مکفی
 • جای خالی معاینه‌فنی
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۲:۰۵

  جای خالی معاینه‌فنی

  آمار‌ها نشان می‌د‌هد سالانه ۷ میلیون نفر در جهان جان خود را بر اثر آلودگی هوا از دست می‌دهند، این درحالی است که آمارهای داخل کشور هم حاکی از رابطه مستقیم آلودگی هوا و مرگ و میر انسان‌ها دارد. آمارهای وزارت بهداشت حاکی از آن است که سالانه بین ۴ تا ۵ هزار تهرانی بر اثر همین آلودگی هوا فوت می‌کنند. در این بین شاید همه این افراد مستقیماً در اثر آلودگی هوا فوت نکنند اما تحقیقات پزشکی بر تأثیر مستقیم آلودگی هوا بر بیماری‌های قلبی و ریوی تأکید می‌کند.

 • تضمین آینده با آموزش مهارت‌های زندگی
  ۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۲۵

  تضمین آینده با آموزش مهارت‌های زندگی

  بحث آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس موضوع مهمی است که به‌صورت عملی هنوز به درستی اجرا نشده است. موضوعی که باید دانش‌آموزان از دوره ابتدایی و از پایه و اساس با آن آشنا شوند تا از آسیب‌ها مصون بمانند و آینده‌ای مطمئن داشته باشند.

 • قهرمانان اجتماعی شهر و همشهری محله
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۰۹:۰۵

  قهرمانان اجتماعی شهر و همشهری محله

  ‌‌‌ ترویج سبک زندگی ایرانی‌ـ اسلامی دغدغه مشترک بسیاری از رسانه‌هاست. هر رسانه‌ای نیز از زاویه نگاه تخصصی خودش به این مسئله می‌پردازد. رسانه‌ای ممکن است مباحث فرهنگی و هویتی سبک زندگی را طرح کند و دیگری به اخلاق اسلامی و توجهات دینی و روایی در این موضوع بپردازد و رسانه دیگر نقش‌‌‌‌ ترویجی و پیشنهادی یک زندگی تراز اسلامی را ایفا کند. همشهری محله نیز بنا به وظیفه ذاتی خودش کوشیده مسئله سبک زندگی را از منظر الگوهای تربیتی و روایت قهرمانان سبک زندگی دنبال کند. ابتدا باید توجه داشت که انتخاب الگو در آدمی بر اساس افکار، احساسات و عواطف و ارزش‌های حاکم بر او شکل می‌گیرد. از این‌رو، گزینش الگو چه‌بسا ناخودآگاه صورت می‌پذیرد. اما نکته اساسی نقش رسانه‌ها در معرفی

 • یاد یاران شهید
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۰۹:۰۳

  یاد یاران شهید

  در بررسی اجمالی حادثه پلاسکو، تنها مقصری که می‌توان یافت عامل انسانی است؛ یعنی اضلاع چهارگانه آن (مالکان، مستأجران، مدیریت شهری و دولت) هرکدام به نحوی مقصرند. اگر کوتاهی‌های صورت گرفته نبود امروز دوستان شهیدمان در بین ما حاضر بودند و غم فراقشان قلبمان را پرپر نمی‌کرد. باید حادثه پلاسکو درس عبرتی باشد برای تمام مالکانی که حاضرند درآمد‌های میلیاردی داشته ولی در قبال تهدیدات بالقوه و بالفعل ساختمان‌ها، کمترین هزینه‌ای هم نداشته و به اخطار‌ها و هشدار‌ها هم گوششان بدهکار نباشد؛ همین‌طور درس عبرتی باشد برای مستأجرانی که حاضرند برای کسب سود بیشتر در هر مکان ناایمنی جان و مال خود را به خطر بیندازند و با هر شرایطی همه ریسک‌ها را بپذیرند و کمترین مبلغ از سود خود را به بیمه محصولات خود اختصاص ندهند.

 • نقش انجمن‌های مردم‌نهاد در روزهای پایانی سال
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۷:۳۰

  نقش انجمن‌های مردم‌نهاد در روزهای پایانی سال

  نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در کنترل آسیب‌های اجتماعی را در هیچ کجای دنیا نمی‌توان نادیده گرفت. سازمان‌های غیر‌دولتی که آنها را با نام سمن می‌شناسیم، این روزها وظیفه سنگینی را بر دوش می‌کشند و در بسیاری از موارد به قدری خوب عمل کرده‌ا

 • کار مردم را به مردم بسپاریم
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۷:۱۵

  کار مردم را به مردم بسپاریم

  تشکیل شورای‌شهر و به تبع آن شورایاری‌ها از الزامات مردم‌سالاری و اداره مطلوب شهرها و رسیدگی به امور محلی مردم است. نهادهای عمومی و دولتی بر اساس قوانین، ضوابط و مقررات خاصی ایجاد شده‌اند که در خدمت مردم قرار گیرند. تبلور و بروز آنها درک صحیح از ضرورت‌ها، نیازها و خواسته‌های مردم است و این شناخت محقق نخواهد شد مگر اینکه در هرگونه برنامه‌ریزی و مدیریت مراجعه به مردم داشته باشیم. انجام این کار استحکام زیرساخت‌های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت و هرگونه انحراف و اشتباهی را به مسیر اصلی خود باز خواهد گرداند و از صرف هزینه‌های غیرضروری جلوگیری خواهد کرد.

 • ایمنی ساختمان‌ها یک ضرورت
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۰۹:۲۱

  ایمنی ساختمان‌ها یک ضرورت

  تغییر و تحولات دهه‌های اخیر در سبک زندگی و توسعه شهرنشینی، زندگی شهرنشینان را با مخاطرات و تهدیدهای جدی روبه‌رو کرده است. با نیم نگاهی به وضع نظام پیشگیری و ایمنی سازمان آتش‌نشانی و حوادث و حریق‌های پی در پی که رخ می‌دهد می‌توان به مشکلات عدیده‌ای از قبیل خلأهای قانونی، ضوابط، مقررات و کمبود تجهیزات پی برد. در این راستا نبود مدیریت یکپارچه خدمات پیشگیری و ایمنی و آتش‌نشانی در شهر تهران دلیل روشنی است برای اینکه چرا هر لحظه سرمایه‌های عظیم مالی و انسانی ما طعمه حریق می‌شود.

تلگرام
محله
تهران سما

چند رسانه ای

راهنمای محله