آرشیو مطالب

 • پشت فرمان اخلاق
  ۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۵:۰۴

  گفت‌وگو با راننده نمونه منطقه که رضایت مسافران از دغدغه‌هایش است

  پشت فرمان اخلاق

  پریسا نوری- امانتداری، مردمداری، خوش‌خلقی و مسئولیت‌پذیری به همراه داشتن ظاهری آراسته و خودرویی تمیز موجب شده که «ابراهیم قربان‌نژاد» راننده تاکسی ۴۹ ساله هم‌محله‌ای‌مان از نگاه مسافران، همکاران و سازمان تاکسیرانی به‌عنوان راننده تاکسی نمونه منطقه معرفی شده و از کارکنان دانشگاه مالک اشتر و درمانگاه شهید فلاحی و اهالی محله لویزان، شیان و شهرک ولی‌عصر(عج) که جزو مسافران دائمی خطوط لویزان و نوبنیاد هستند لوح تقدیر بگیرد. به این بهانه به پایانه تاکسیرانی رسالت رفتیم و ساعتی با تاکسیران نمونه منطقه همراه شدیم.

 • بابا شکلاتی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها
  ۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۵:۰۳

  محمد مداحیان از ۴۰ سال پیش هر هفته با همسرش به کهریزک می‌رود

  بابا شکلاتی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها

  فاطمه شعبانی- کم نیست۴۰ سال، برای خودش یک عمر است. اینکه هرهفته یک مرد همراه همسر جوانش به کهریزک برود و یک روز را با کسانی سپری کند که چشمشان به در است تا کسی بیاید و حالشان را بپرسد و برایشان شیرکاکائو و شکلات بیاورد، کار خوبی است. در گذر ایام «‌بابا شکلاتی» لقبی است که آنها به حاج آقا داده‌اند. تا ۲ سال قبل کمتر کسی از این قرار هفتگی آنها با خبر بوده است. اما از ۲سال پیش و با بالا رفتن سن حاجی و کسالت همسرش این قرار را برای دوستانی که با همدیگر ورزش صبحگاهی می‌کنند مطرح کرده و حالا جمع دوستانه آنها از هر فرصتی برای سر زدن به کهریزک استفاده می‌کند. حاج «‌محمد مداحیان» خیّر محله تهرانپارس صحبت که می‌کند در هر جمله‌اش دلیلی از آیه‌های قرآن می‌آورد‌ـ هرچند تمایلی برای صحبت کردن درباره کارهایش ندارد و می‌ترسد که رنگ ریا بگیردـ اما به سختی راضی‌اش می‌کنیم و مهمان خانه‌شان می‌شویم که به نوعی پاتوق دوستان هم‌محله‌ای نیز است.

 • زمین ناهموار، نبود رختکن و باقی قضایا
  ۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۵:۰۲

  ورزشکاران از مشکلات برخی زمین‌های چمن‌گلایه دارند

  زمین ناهموار، نبود رختکن و باقی قضایا

  پریسا نوری - با رسیدن فصل تابستان یکی از سرگرمی‌های پرطرفدار نوجوانان و جوانان، بازی در زمین‌های خاکی بود که در گوشه و کنار محله‌ها وجود داشت. در حال حاضر هم این رشته ورزشی و سرگرمی حرف اول را در پرکردن اوقات فراغت بچه‌های محله می‌زند اما نه در زمین‌های خاکی. چند سالی است که زمین‌های چمن مصنوعی را برای جبران کمبود سرانه ورزشی در گوشه و کنار محله‌ها دایر کرده که جایگزین زمین‌ خاکی‌ها شده و این روزها با حضور جوانان محله پررونق‌تر از قبل‌ هستند. اما ظاهراً اغلب زمین‌های چمن محله‌های ما کم رونق‌ هستند یا سئانس‌های محدودی برای حضور دارند. باتوجه به تماس تعدادی از ورزشکاران و گله از وجود مشکلات، سراغ برخی از زمین‌های بزرگ منطقه رفتیم تا از وضع آنها مطلع شویم.

 • کالای وطنی باید بدرخشد
  ۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۴:۵۵

  این هم محله‌ای پوشاک صددرصد ایرانی با کیفیت بالا تولید می‌کند

  کالای وطنی باید بدرخشد

  بهاره فتح‌آبادی- مغازه‌اش در کوچه‌پسکوچه‌های خیابان بنی‌هاشم است. پاخور چندانی ندارد، اما اهالی محله مشتری پر و پا قرص او هستند. رمز موفقیتش در عرضه کالای با کیفیت ایرانی است. در کارگاه کوچکی در پشت مغازه به کار تولید می‌پردازد و اجناسش را با سود کم و قیمت مناسب در اختیار مشتری‌ها می‌گذارد. همیشه سعی می‌کند با اهالی محله با مدارا رفتار کند. اگر کسی بابت خرید لباس بدهی دارد، هیچ‌وقت برای دریافت آن پیشقدم نمی‌شود. از مشتری‌های کم‌درآمد کمتر می‌گیرد و گاهی به دامادهایی که دستشان تنگ است، کت و شلوار هدیه می‌دهد. «محمدحسین فرهادی» از ۸ سال پیش در ملک پدری مشغول کار تولید و عرضه انواع پوشاک مردانه است. به اعتقاد او با تولید جنس با کیفیت ایرانی می‌توان نام کالای ایرانی را در میان مردم جا انداخت.

 • خانواده سـبز
  ۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۳:۰۹

  این هم محله‌ای‌های خوش ذوق، باغچه سبزی خوردن مقابل مغازه‌شان را به نمایشگاه نقاشی تبدیل کرده‌اند

  خانواده سـبز

  فاطمه شعبانی- کسانی که گذرشان به خیابان فرجام نرسیده به بزرگراه شهید باقری می‌افتد، در راسته فروش لوازم بهداشتی ساختمان، چشمشان به باغچه‌ای می‌خورد که صاحبانش خیلی اهل ذوق هستند. این باغچه با هنر دست افراد یک خانواده به نمایشگاه نقاشی تبدیل شده است. افرادی که اهل ذوقند و به محله زندگی و کسب و کارشان تعلق خاطر دارند. «‌‌فرهاد محسنی» ۴۵ ساله صاحب فروشگاه لوازم بهداشتی ساختمان است که همراه همسرش «نرگس امیری»۴۰ ساله و فرزندشان«فربد» ۱۷ ساله مغازه را می‌چرخانند. خانواده محسنی خودشان را «‌خانواده سبز» می‌دانند.

 • نان، عشق و سینما
  ۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۱۲:۱۳

  گفت‌وگو با هنرور آشنای سینما

  نان، عشق و سینما

  منیرگرجی- خیلی عشق فیلم است. به‌طوری‌که در زندگی شخصی‌اش هم درحال تمرین بازیگری و اجراست. او که برای موفقیت در حرفه بازیگری آرزوهای بسیاری داشته و البته کمتر به آنها دست یافته، توانسته در اوج گمنامی همچنان در بازیگری و حواشی آن باقی بماند. «احمد یاوری شاد» را در تلویزیون و سریال‌ها دیده‌ایم ولی ممکن است چهره‌اش زیاد در یادمان باقی نمانده باشد اما اخیراً او و دوستانش را در برنامه ماه عسل دیده‌ایم. برای همین تصمیم گرفتیم با او که از ۴۰ سال پیش تاکنون در محله تهرانپارس زندگی می‌کند، همصحبت شویم.

 • حادثه در کمین بچه‌ها!
  ۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۳:۱۸

  اهالی از نامناسب بودن زمین بازی کودکان گله دارند

  حادثه در کمین بچه‌ها!

  منیرگرجی- بچه‌ها خوشحال و خندان پشت سرهم ایستاده‌اند تا به نوبت از پله‌های سرسره بالا بروند. مادران چشم از فرزندانشان برنمی‌دارند تا مبادا خدای نکرده در فضای کوچک بوستان میان تعداد زیاد کودکان زمین بخورند و صدمه ببینند بچه‌ها بی‌آنکه متوجه خطری باشند، سرحال و شاد می‌دوند تا دوباره در صف سرسره بایستند تا با پایین آمدن از آن لحظاتی را خوش باشند. اینجا بوستان بهارک است. جایی که هر روز پذیرای افراد زیادی است که اندکی از وقت خود را برای استفاده از وسایل بازی کودکان سپری می‌کنند چراکه تعداد وسایل بازی اینجا کم و محدود است. به درخواست اهالی و با فرارسیدن فصل تابستان و حضور بسیاری از اهالی در بوستان‌ها به میان آنها رفتیم تا ازمشکلاتشان بدانیم. خانواده‌ها از غیراستاندارد بودن وسایل بازی، ناامنی و کمبود تعداد وسایل گله دارند و خواستار بهسازی و نظارت بیشتر هستند.

 • زندگی در مجیدیه، طبابت در صحرا
  ۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۳:۱۱

  چرا نام این بوستان دکتر رهنمون است؟

  زندگی در مجیدیه، طبابت در صحرا

  فاطمه شعبانی- اگر مسیرتان به خیابان استاد حسن بنا افتاده باشد یا ساکن محله‌های شمس‌آباد و مجیدیه باشید، بی‌شک بوستان و کوچه دکتر «محمدعلی رهنمون» را دیده‌اید. بوستان نسبتاً کوچکی که در دل هیاهوی این خیابان و سمت راست آن قرار دارد. شاید برای شما هم مثل ما وجه تسمیه این نام سؤال‌برانگیز بوده و در این زمینه کنجکاو شده‌اید. اینکه دکتر رهنمون چه کسی است و به چه دلیل نامش براین کوچه و بر این بوستان گذاشته شده است؟ برای یافتن پاسخ این سؤال‌ها به این محله سر زدیم و با پرس‌وجو به نتایجی رسیدیم که خواندنش خالی از لطف نیست.

 • ناامیدی معنی ندارد
  ۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۲:۵۷

  گفت‌وگو با زوج جانباز و معلول موفق هم‌محله‌ای

  ناامیدی معنی ندارد

  فاطمه شعبانی- عزیزم گفتن‌هایشان لقلقه زبان نیست به مانند آنها که عادت کرده‌اند مدام به همدیگرعزیزم بگویند. بانو وقتی «مجید عزیزم» می‌گوید چشمانش برق می‌زند برقی گیرا که آدم را می‌گیرد و خیلی زود به هرکسی در نزدیکی‌شان منتقل می‌شود. هر دو آرامش خاصی دارند. هربار که بانو با عشق از مجید عزیزش می‌گوید، مرد با حجب و حیای خاصی می‌گوید: «خواهش می‌کنم.»رفته بودیم از جانباز قهرمان هم‌محله‌ای گزارش بگیریم اما با زندگی عاشقانه‌ای مواجه شدیم که عشق همه چیز را تحت شعاع خود قرار داده بود. «مجید عربی» و بانو «رقیه روشن» زوج همراه و قهرمانی که در محله کوهسار سکونت دارند.

 • ریاضی‌دانان هم محله‌ای
  ۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۲:۴۱

  این دانش‌آموزان جواز ورود به المپیاد جهانی IMC را گرفتند

  ریاضی‌دانان هم محله‌ای

  پریسانوری- خیلی از ما به دلیل ضریب هوشی بالای دانش‌آموزان مدارس تیزهوشان و امکانات ویژه این مدارس انتظار داریم برندگان مسابقه‌های علمی کشوری و المپیادهای جهانی همیشه از میان این دانش‌آموزان باشند اما چندی پیش ۵ دانش‌آموز یکی از مدارس منطقه‌ با درخشش در مسابقات ریاضی کشوری و ورود به المپیاد جهانی IMC این موازنه را به هم زدند و نشان دادند که قرار نیست برندگان المپیادهای علمی همیشه دانش‌آموزان نخبه باشند. به این بهانه با این دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه فرهنگ همراه شدیم.

تلگرام
محله
تهران سما

چند رسانه ای

راهنمای محله