آرشیو مطالب

 • لذت گل کوچیک در بوستان
  ۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۲:۳۴

  محمدرضا شیرخانلو زندگی در تهرانپارس را به دلایل بسیاری دوست دارد

  لذت گل کوچیک در بوستان

  منیر گرجی- نخستین بازیگر کودکی که با اجرای نقش اصلی نمایش در سالن اصلی تئاترشهر روی صحنه رفته است. چند سالی است در سریال‌ها با ایفای نقش خردسال توانسته، جایگاه خوبی برای خودش در عرصه هنر پیدا کند و به‌عنوان چهره شناخته شده، درآید. «محمدرضا شیرخانلو»۲ سالی می‌شود که همراه خانواده به محله تهرانپارس آمده و زندگی در این محله را به دلایل خاص دوست دارد. به نظر کمی خجالتی است اما با حجب و حیای معصومانه و لبخند به لب پاسخ همه سؤال‌های ما را می‌دهد. با او در آستانه تولدش در فروردین ماه گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

 • داستان زندگی ما
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۴:۰۳

  گفت‌وگو با مصطفی حسین‌خانی قهرمان کشتی آزاد جهان که به تازگی بر رقیب آمریکایی‌اش پیروز شد

  داستان زندگی ما

  فاطمه شعبانی - اینجا نه قدرتش را به رخ می‌کشد و نه زور بازوهایش را. نه جهان قهرمان است، نه روی تشک کشتی ایستاده، اینجا همان پسر کوچک و ته‌تغاری مادر است با شیطنت‌ها و با همان قربان صدقه رفتن‌ها و «بچه‌ام» گفتن‌های مادرانه‌ای که حتی اگر فرزندش قهرمان جهان هم باشد، باز هم برایش بچه است. با مهر و محبت خاص با هم صحبت می‌کنند و هوای همدیگر را دارند.‌گاه می‌خندند و‌گاه بغض می‌کنند، چند ساعتی مهمان خانواده «‌‌مصطفی حسین‌خانی» قهرمان کشتی جهان و حاجیه «‌‌راضیه صبری» مادرش از اهالی محله اوقاف هستیم که این روزها خوشحال از پیروزی بر حریف آمریکایی و قهرمانی تیم‌ملی ایران در جام‌جهانی کشتی هستند. خانواده‌ای که چندساعت مهمان محفل گرم‌شان شدیم و با آنها از ورزش تا دلتنگی‌های مادرانه صحبت کردیم.

 • بوستان پلیس حالم را خوب می‌کند
  ۱۳۹۵/۱۰/۷ - ۱۶:۵۶

  گفت‌وگو با افشین سنگ چاپ بازیگر هم محله‌ای

  بوستان پلیس حالم را خوب می‌کند

  منیرگرجی- خودش را بچه شرق تهران می‌داند و ۲۰سالی می‌شود که محله تهرانپارس را برای زندگی انتخاب کرده است. بازیگری که خیلی‌ها او را با نقش‌های منفی وخاکستری می‌شناسند اما برخلاف نقش‌هایش بسیار مهربان و خوش قلب است. «افشین سنگ چاپ» یکی از بازیگران و دستیاران کارگردان منطقه ما است که این روزها علاوه بربازی در سریال «لیسانسه‌ها» دستیار کارگردانی هم می‌کند و خیلی کمبود وقت دارد. سنگ چاپ، اعتقاد دارد چهره‌اش برای مردم این محله عادی شده و با ارتباط با افراد محله، محبت و دوستی نصیبش شده است.

 • آن بهـــترین روزهای مـــن
  ۱۳۹۵/۸/۲۶ - ۱۸:۱۱

  آرام جعفری با این‌که نقل مکان کرده است همچنان خود را یک پاسدارانی می‌داند

  آن بهـــترین روزهای مـــن

  منیر گرجی - کوچه باغ‌های محله‌اش را دوست دارد و پاسداران را تداعی‌گر خاطرات خوب گذشته می‌داند. ترافیک و شلوغی را به جان می‌خرد و در هر شرایطی ترجیح می‌دهد با ماشین شخصی‌‌‌ تردد کند که این را یکی از معایب حرفه‌اش می‌داند و معتقد است به دلیل شلوغی خطوط مترو و ازدحام جمعیت در وسایل نقلیه عمومی، اگر با ماشین شخصی‌‌‌ تردد کند، راحت‌تر است. «آرام جعفری» بازیگری است که ۲۰سال ساکن محله پاسداران بوده، اما به تازگی از محله دوران نوجوانی‌اش نقل مکان کرده است. او که دلبسته محله‌اش است و این روزها دلتنگ آرامش آن، خاطرات بسیاری از زندگی در این محله دارد و خواندنش خالی از لطف نیست.

 • تهرانپارس همه چیز دارد
  ۱۳۹۵/۸/۱۹ - ۱۲:۵۷

  گپ و گفت صمیمانه با ساناز سماواتی

  تهرانپارس همه چیز دارد

  منیر گرجی - همچنان پر انرژی است و صدای دلنشین قبل را دارد و چهره‌اش برای خیلی‌ها آشناست. با اینکه مدتی است او را کمتر در قاب شیشه‌ای می‌بینیم و فعالیتش در این حوزه کمتر شده، اما فعالیت اجتماعی خود را در محله و حتی آپارتمان زندگی خود ادامه می‌دهد. «ساناز سماواتی» بازیگر سینما و تلویزیون حدود ۱۰ سال است که در منطقه ما و در محله تهرانپارس زندگی می‌کند. او در این سال‌ها میان مردم و کنار آنها بوده و حتی برای رفع مشکلات محله خود پیشقدم شده است. سماواتی، زندگی در محله تهرانپارس را به دلایل جالبی دوست دارد که در ادامه می‌خوانید.

 • همه جــا خـــانه من اسـت
  ۱۳۹۵/۸/۱۲ - ۱۰:۳۷

  يك روز با دوستدار محيط‌زيست منطقه همراه شدیم که بوستان ده‌نارمک را از زباله‌ها پاک می‌کرد

  همه جــا خـــانه من اسـت

  فاطمه شعبانی - فرخ مهرکیوان دستی در شعر و شاعری و نویسندگی دارد و ورزشکار هم هست. درست ۱۳ فروردين در خانه‌اي به دنيا آمده كه در حياط بزرگش آب قناتي جاري بوده و مادري كه هر روز صبح زود جلو در خانه را آب‌ و جارو مي‌كرده و سرصبح بوي خوش كاهگل مشامش را نوازش مي‌داده است. تنها دختر خانواده بوده و پدر هيچ‌وقت به چشم جنس ضعيف به او نگاه نكرده و تمام‌كارهايي را كه به برادر‌ها واگذار مي‌كرده او هم انجام داده است. براي همين براي او هيچ‌كاري غيرممكن نيست و حتي اگر شكست بخورد، از شكست خوردن هم نمي‌هراسد. دل مهربانش براي همه موجودات زنده و غيرزنده كه خداوند خلق كرده مي‌تپد؛ لحن صدايش مهربان و آرام است و از كلامش شعر مي‌ريزد. به مناسبت روز جهاني محيط‌زيست با «فرخ مهركيوان» ۵۷ ساله هم‌محله‌اي ما در ده‌نارمك شاعر، نويسنده، ورزشكار و دوستدار محيط‌زيست همراه شده‌ايم.

 • از کودکی خادم شده‌ام
  ۱۳۹۵/۷/۱۳ - ۱۴:۳۹

  نگاهی به زندگی حاج اکبر مافیان پیرغلام اهل‌بیت(ع) و مؤسس مجمع‌الذاکرین تهرانپارس

  از کودکی خادم شده‌ام

  حسن حسن‌زاده- مثل سال‌های جوانی، هنوز هم مرتب و شیک‌پوش است. قلب رئوف و مهربان حاجی که در جذب جوان‌های چند نسل از محله‌های شرق تهران به هیئت عزاداری تأثیر زیادی داشته، پشت نگاه‌های گیرا و جذبه مردانه چهره‌اش پنهان‌شده است. پ

 • فرزندانم فـدای وطـن
  ۱۳۹۵/۶/۲۸ - ۱۸:۲۰

  دیدار با مادر شهیدان پایدارفرد که ۳پسرش را در جنگ تحمیلی از دست داده است

  فرزندانم فـدای وطـن

  فاطمه شعبانی- کوچه به نام یک برادر است و خیابان به نام برادر دیگری و مادر ساکن قدیمی این کوچه و خیابان‌هایی است که به نام پسرانش مزین شده و در هر قدمی که به کوچه می‌گذارد، یادش می‌آید پسرانی را که دیگر نیستند و نامشان بر تابلو کوچه و خیابان و لوح دلش به یادگار مانده است.

 • اگر پایه‌ای بگو بسم‌الله
  ۱۳۹۵/۶/۱۶ - ۰۷:۴۹

  خواهران دوقلوی حکیمیه با آموزش چرم‌دوزی ۷۰۰ نیازمند را راهی بازار کار کرده‌اند

  اگر پایه‌ای بگو بسم‌الله

  بهاره فتح‌آبادي - مؤسسه «نوانديشان كارآفرين» از سوي افراد خيّري اداره مي‌شود كه كارآفريني و اشتغالزايي، به‌ويژه براي افراد بي‌بضاعت و نيازمند، دغدغه‌ اصلي آنها به حساب مي‌آيد. افرادي كه بخشي از مال‌شان را وارد اين عرصه كرده و از هر دانه‌اي كه مي‌كارند، چند محصول برداشت مي‌كنند. آنها با تمام توان تلاش مي‌كنند افرادي را در مناطق مختلف تهران و حتي شهرهاي دورافتاده توانمند و وارد بازار كار كنند. اين نيت خير سبب شده اكنون مهمان محله حكيميه باشند و در سراي محله آموزش و توانمندسازي اهالي محله را انجام دهند. «زينب دهقانيان» و خواهر دوقلويش «فاطمه دهقانيان» از مسئولان توانمند و پرتلاش اين مؤسسه به دنبال كار و كسب درآمد و حمايت از بانوان سرپرست خانوار و نيازمندان هستند.

 •  روزی روزگاری باغ رستم
  ۱۳۹۵/۶/۹ - ۱۱:۴۲

  «مهوش وقاري» زندگي در خيابان شريعتي را با جاي ديگری عوض نمي‌كند

  روزی روزگاری باغ رستم

  منير گرجي - چه آن سال‌هايي كه او را در قاب شيشه‌اي ديده‌ام و چه حالا كه مقابلش ايستاده‌ام، آرامش بي‌مثالش، نخستين تصوير ثبت‌شده از او در ذهن من است. بانوي مهرباني كه همان لبخندهاي هميشگي و وقار در بيان و رفتارش موج مي‌زند. «مهوش وقاري» همسر«محسن قاضي مرادي» بازيگر تحصيلكرده رشته علوم سياسي است كه خيلي‌ها او را مي‌شناسند و دوستش‌ دارند. بانويي كه در بيشتر سريال‌ها نقش مادر و خواهر مهربان و دلسوز را ايفا مي‌كند كه شباهت زيادي به شخصيت اصلي خودش دارد. بانو وقاري و همسرش، همسايه ما در خيابان دكتر شريعتي هستند و اين روزها سرشان با نقش‌آفريني در سريال و فيلم‌ها شلوغ است و هفته قبل هم مهمان محله تهرانپارس در رستم باغ براي تصويربرداري بودند. گفت‌وگوي ما را با اين بانوي مهربان مي‌خوانيد.

تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله