جستجو در آرشیو

آرشیو مطالب

 • ظرفیت مراکز نگهداری محدود است
  ۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۸:۵۷

  بررسی وضع کارتن‌خواب‌ها و معتادان در گفت‌وگو با سرهنگ عبدالوهاب حسنوند، سرکلانتر منطقه

  ظرفیت مراکز نگهداری محدود است

  پریسا امیرقاسم خانی- این روزها در گوشه و کنار محله‌های منطقه شاهد کارتن‌خواب‌ها و افراد معتاد هستیم که نوعی حس ناامنی وترحم و... را در ما به وجود می‌آورد. در خبرها می‌خوانیم طرح‌هایی در زمینه رسیدگی و انتقال این‌گونه افراد به مراکز مربوط در حال اجراست و مسئولان در صدد کاهش کارتن‌خواب‌ها و معتادان منطقه هستند، ولی با وجود طرح‌های اجرایی، ما باز هم شاهد وجود کارتن‌خواب‌ها و معتادان در منطقه هستیم. برای آگاهی از وضع این دسته از افراد، با سرهنگ عبدالوهاب حسنوند سرکلانتر یکم(پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ) گفت‌وگو کرده‌ایم.

 • قصه پرغصه این طردشده‌ها
  ۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۸:۳۶

  زنان ساکن مددسرای اتابک از دغدغه‌هایی می‌گویند که مانع بازگشتشان به خانه است

  قصه پرغصه این طردشده‌ها

  زینب کریمی - در تابستان اتراق در خیابان‌های پایتخت و شب را به صبح رساندن، برای کارتن‌خواب‌ها آسان‌تر است. اما معلوم است اغلب کارتن‌خواب‌ها داشتن سرپناه را به خوابیدن در بوستان‌های گوشه و کنار شهر ترجیح می‌دهند، به‌ویژه زنان. زنان کارتن‌خواب بیشتر از مردان در معرض آسیب هستند. با وجود اینکه برخی از آنان برای مصرف آزادانه موادمخدر، خوابیدن در کوچه و خیابان و بوستان را انتخاب می‌کند اما بسیاری از آنان گذراندن شب زیر یک یک سقف برایشان مهم‌تر از مصرف شبانه است! تنها مددسرای بانوان منطقه که میزبان زنان بی‌خانمان است و منزل امنشان، در خانه‌ای کوچک و نقلی در محله اتابک قرار دارد. بسیاری از بانوان این خانه برای بازگشت به زندگی عادی موانعی سر راه‌شان است که در آرزوی رفع آنها هستند. در یکی از شب‌های تابستان سری به مددسرای بانوان اتابک زدیم و با ساکنان آسیب دیده آن همصحبت شدیم تا از آنان درباره موانع و مشکلات‌شان بپرسیم.

 • شهرک رسالت
  ۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۴:۲۵

  شهرک رسالت

  شهرک رسالت(صالح آباد) از شهرک های توسعه یافته منطقه است که با دارا بودن ۶ خيابان بيست متري و ۲۶ كوچه دوازده متري دسترسی مناسبی را برای اهالی فراهم کرده است.شهروندان تهرانی این شهرک را با بورس اسباب بازی و لوازم منزل و همچنین زمین های سبزی کاری شده آن می شناسند.

 • محله سلامت
  ۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۴:۲۵

  محله سلامت

  محله سلامت با نامهای قدیمی آبجوسازی، دخانیات و خرمشهر، یکی از محله های قدیمی منطقه محسوب می شود که از شمال به محله اسکندری، از جنوب به محله هلال احمر، از غرب به منطقه ۱۰ شهرداری و از شرق به محله مخصوص منتهی میشود. این محله پس از ساخت کارخانه دخانیات در امتداد خیابان قزوین شکل گرفت. از اماکن شاخص محله میتوان به كارخانه دخانيات، مسجد باغستانی و همت العظيم، فرهنگسرای انقلاب، مدرسه خواجوی، قهوه خانه قديمی حاج محمد فوم و حسينيه شيراز یها اشاره کرد.

 • کوهک
  ۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۴:۲۵

  کوهک

  محله کوهک از ضلع شرقی به اتوبان آزادگان، از ضلع غربی به پارک چیتگر، از ضلع شمالی به شهرک گلستان و از ضلع جنوبی به اتوبان تهران کرج دسترسی دارد. از ویژگی های محله کوهک می توان به داشتن تالارها ، با غها و مجتمع های پذیرایی اشاره کرد ، که در خیابان های مختلف قرار دارند.

 • قطع قامت‌های استوار با بهانه‌های واهی
  ۱۳۹۶/۵/۳ - ۱۸:۳۲

  برخی افراد سودجو در حال خشک کردن و از بین بردن درختان در محله‌ها هستند

  قطع قامت‌های استوار با بهانه‌های واهی

  الناز عباسیان/ رضا افراسیابی- از قدیم به کوچه درختی معروف بود. کوچه عریض و طویلی در دل محله شریعتی شمالی که به درختان چنار و زبان گنجشگ سرسبزش شهرت داشت و کنار نام کوچه «شهید مولوی» از آن با عنوان «۱۴متری درختی» هم یاد می‌کردند. بهار و تابستان این کوچه مثل هزاران کوچه سرسبز محله، بی‌نظیر و زیبا بود و‌گویی طاق نصرتی سبز پذیرای عبور عابران ..

 • چادر کهنه بیار، چادر نو با تخفیف بگیر
  ۱۳۹۶/۵/۳ - ۱۵:۳۸

  اگر در فکر خرید چادر هستید سری به غرفه عفاف و حجاب در میدان منیریه بزنید

  چادر کهنه بیار، چادر نو با تخفیف بگیر

  مریم تهوری- اگر تصمیم گرفته‌اید چادر‌تان را با یک چادر نو جایگزین کنید اما قیمت‌های بالای انواع چادر و حساب و کتاب‌های دخل و خرج ماهانه مدام این تصمیم را به عقب می‌اندازد پیشنهاد می‌کنیم سری به میدان منیریه بزنید که این روزها غرفه جذابی برای ارائه چادر برای علاقه‌مندان در آن برپاست. داستان از این قرار است که چند همشهری خیر در نقاط مختلف شهر غرفه‌هایی را راه‌اندازی کرده‌اند که به ازای تحویل چادر قدیمی به این غرفه‌ها می‌توانید با ۴۰درصد تخفیف یک چادر نو و با کیفیت در مدل‌های روز از آنها خریداری کنید. در منطقه ما هم میدان منیریه برای برپایی این غرفه انتخاب شده و مورد استقبال خوب خانم‌ها و دختران محجبه و خانواده‌هایشان هم قرار گرفته است. ما هم سراغی از این غرفه، بانیان و مراجعانش گرفته‌ایم.

 • خانه های حکمت آمیز
  ۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۷:۱۰

  خانه های حکمت آمیز

  محسن مهدیان- در تهران قدیم ساخت خانه تحت تاثیر حکما و بزرگان، دارای نشانه ها و شاخص‌هایی بود که هنوز هم حالات دینی و روحانی آن را حفظ کرده است. برخی از ما شاید در نگاه اول به نشانه های این معماری حکمی توجه نکرده باشیم اما غور در معماری شهری و سهم بزرگان دین در هدایت معماری و هنر شهرسازی نشان می دهد چیره دستان هنر و معماری در شعاع معارف حقه و حکمت های الهی تربیت یافته بودند و بدون استعانت از رموز و هنردینی دست بکار نمی شدند.

 • اکباتان
  ۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۳:۱۲

  اکباتان

  اکباتان یکی از بزرگترین و مدرنترین شهرک های خاورمیانه است. این شهرک از سمت شرق به کوی بیمه و شهرک آپادانا، از شمال به اتوبان تهران کرج، از غرب به نمایشگاه صنایع هواپیمایی و از جنوب به بزرگراه شهید لشگری محدود است. اکباتان در مسیر خط چهار مترو قرار دارد.

 • تولـد دوباره به سبک زنـانه
  ۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۱:۵۰

  فعالیت انجمن معتادان گمنام بانوان در سرای محله بهداشت

  تولـد دوباره به سبک زنـانه

  معصومه ماه پیکر- انجمن معتادان گمنام نهادی است مردمی و خودجوش که از سال ۱۳۶۹ با کمک چند عضو در حال بهبودی در مرکز بازپروری قرچک فعالیت خود را شروع کرد. این انجمن برای نخستین بار در منطقه در سال ۱۳۸۲ ویژه آقایان و در محدوده محله ولی‌عصر(عج) راه‌اندازی شد. با گذشت ۱۴ سال از فعالیت این انجمن در منطقه امروزه ۳۱ گروه در محدوده منطقه زیر نظر این انجمن فعال است که از بین این گروه‌ها، ۲ گروه را بانوان بهبودیافته تشکیل می‌دهند. روش بهبود در انجمن معتادان گمنام بر اساس کمک فرد بهبودیافته به یک معتاد است. به همت مدیر محله بهداشت، مدت‌هاست جلسات انجمن معتادان گمنام بانوان در سرای محله بهداشت برگزار می‌شود. در یکی از روزها در جلسه انجمن معتادان گمنام سرای محله بهداشت حاضر شدیم تا حرف‌های اعضای این انجمن را درباره فعالیت آنها بشنویم.

تلگرام
محله
تهران سما

چند رسانه ای

راهنمای محله