جستجو در آرشیو

آرشیو مطالب

 • اصفهانک
  ۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۰۸:۳۱

  اصفهانک

  محله صاحب الزمان(عج) که بیشتر مردم هنوز هم به نام اصفهانک آن را می شناسند در محدوده مرکزی منطقه واقع شده است. این محله از شمال به خیابان شهید حنفی زاده ، مستفیذ و جعفری و از جنوب به بزرگراه محلاتی و از شرق به خیابان دهم فروردین و از غرب به خیابان شهید کندی و اکبرآبادی محدود شده است .

 • تکیه تجریش
  ۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۰۸:۱۶

  تکیه تجریش

  تکیه تجریش از تکیه های قدیمی منطقه است که از چند روز مانده به محرم خود را برای ایام عزاداری سالار شهیدان آماده می کند. در تکیه تجریش تمام کسبه متعهد میشوند که در ایام ماه محرم به مدت یکماه واحد صنفی خود را در اختیار متولی تکیه برای برگزاری مراسم عزاداری قرار دهند.

 • قبا
  ۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۰۸:۱۶

  قبا

  محله قبا در محدوده جنوب شرقی منطقه قرار دارد. این محله این محله از شمال به خیابان های شهيد برادران پورمشكاتي- هدايت از جنوب به خیابان پاسداران - تقاطع پاسداران و شريعتي از شرق به خیابان پاسداران و از غرب به خیابان شریعتی منتهی می شود.

 • شهرک مسلمین
  ۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۰۸:۱۴

  شهرک مسلمین

  شهرک مسلمین یکی از شهرک های محله صاحب الزمان(عج) است. شهرکی محصور میان بلوار الغدیر و بزرگراه آزادگان که کمتر توسعه یافته و هنوز هم در گوشه و کنار آن زمین های بایر بسیاری مشاهده می شود .

 • هرچه بود عشق بود
  ۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۶:۲۲

  تک تیرانداز سال‌های جنگ تحمیلی و پزشک حاذق امروز، یک بار تا نزدیکی شهادت رفته است

  هرچه بود عشق بود

  ژیلا تختی- هیچ چیز برایش به شیرینی خاطراتی که پلی می‌شوند میان امروز و سال‌های دور نیست. خاطراتی که از ۱۵، ۱۶ سالگی پا گرفتند و تا همین لحظه می‌توان ردشان را در نم نشسته در چشمانش پیدا کرد. مثل همه دانش‌آموزان سرش گرم درس و دلش پر از آرزوهای دور و دراز بود که جنگ تحمیلی آمد و رنگ آرزوها را عوض کرد. روپوش سپید پزشکی رؤیاهایش جایش را داد به لباس خاکی جبهه. عشق به امام(ره) برایش شد همه چیز. حتی ترکش‌های نشسته در تنش هم حریف این علاقه نشد حتی وقتی شدت جراحات او را تا یک قدمی معراج شهدا برد و برگرداند. باورش شاید آسان نباشد اما دکتر «سید شهاب‌الدین احمدیان» جانباز ۷۰درصد محله امیریه شهادت را هم در کارنامه دارد؛ نام او یکبار به‌عنوان شهید ثبت شد اما خواست خدا بر زندگی دوباره او قرار گرفت تا برگردد و جهاد و مبارزه را در جبهه‌ای دیگر پی بگیرد. در سی و هشتمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی، در دانشگاه علوم پزشکی ایران، محل خدمت این سال‌های دکتر احمدیان پای صحبت‌هایش نشستیم تا برایمان بگوید از آن رفت و برگشت به یاد ماندنی.

 • تکلیف خانه شماره ۲ را روشن کنید
  ۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۱۸:۱۷

  گلایه همسایه‌ها از بلاتکلیفی یک ملک فرسوده و رها شده در کوچه شهید حسین روحی اصل

  تکلیف خانه شماره ۲ را روشن کنید

  آیدا عبدالوهاب- همسایه‌ها می‌گویند حدود ۳۰ سالی می‌شود که خانه شماره ۲ در کوچه شهید حسین روحی اصل در خیابان شهید «محمد بزرمه‌ای» در حاشیه جنوبی محله قلعه‌مرغی خالی از سکنه است و روز به روز هم ...

 • ایرانشهر
  ۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۱۳:۰۹

  ایرانشهر

  خیابان ایرانشهر از خیابان انقلاب اسلامی تا خیابان کریمخان امتداد یافته است. بافت غالب در این خیابان مسکونی بوده ولیکن تراکم زیادی از واحد های تجاری اداری و آموزشی نیز درآن وجود دارد .

 • نفسگیر مثل راهبندان خیابان امام حسین(ع)
  ۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۱۱:۳۰

  اهالی از افزایش ترافیک در یکی از معابر اصلی محله گلایه دارند

  نفسگیر مثل راهبندان خیابان امام حسین(ع)

  سودابه رنجبر- تا همین چند سال پیش شهرری هیچ گره ترافیکی نداشت. راننده‌ها وقتی از خانه بیرون می‌آمدند تا به مقصد برسند پشت هیچ چراغ قرمزی نمی‌ایستادند. حتی در معابر تنگ و باریک هم چیزی به نام ترافیک نبود. اما حالا انگار بیماری تهران به جنوبی‌ترین قسمت آن هم سرایت کرده است. طوری که خیابان‌های اصلی آن دچار گره‌های ترافیکی شده‌اند. خیابان امام حسین(ع) که از میدان نماز تا خیابان فداییان اسلام کشیده شده از جمله همین معابر پرترافیک است. مدتی است که اهالی این خیابان از افزایش مشکل ترافیک در این نقطه از منطقه گلایه دارند. گویا این مشکل ناشی از تغییر در برخی از اصلاحات هندسی آن است.

 • رتبه اول در تصادفات عابران پیاده‎؛ متاسفانه
  ۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۸:۱۴

  مشکلات آمد و شد در معابر اصلی منطقه را در آستانه مهرماه همراه با رئیس پلیس راهور بررسی کرده‌ایم

  رتبه اول در تصادفات عابران پیاده‎؛ متاسفانه

  معصومه مهدیانی- روزی نیست که خبری از حادثه و تصادف در خیابان‌های پر‌‌ تردد منطقه به گوش‌مان نخورد. حادثه‌خیز بودن برخی از معابر منطقه، همیشه یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های پلیس راهور منطقه بوده و هست زیرا بر اساس آمار، منطقه ما در سال‌های اخیر صدر‌نشین تصادفات عابران پیاده در مناطق ۲۲‌گانه بوده است. همین آمار ناخوشایند موجب شده تا اقدامات زیادی برای ایجاد امنیت در این معابر انجام شود، اما به نظر می‌رسد هنوز تا رسیدن به نقطه ایده‌آل راه زیادی در پیش است؛ راهی که بنا به گفته سرهنگ «حمید حمیدی» رئیس پلیس جدید راهنمایی و رانندگی منطقه مقطعی و موقت نخواهد بود. در نخستین روزهای‌کاری رئیس پلیس راهور منطقه سری به این مرکز می‌زنیم تا از جدیدترین اقدامات پلیس در راستای حل مشکلات ترافیکی و آمد و شد در معابر اصلی منطقه مطلع شویم.

 • حال زمین فوتبال خوب نیست
  ۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۱:۰۲

  اهالی محله شهرک ولی‌عصر(عج) از مشکلات زمین بازی خیابان سپیده شمالی می‌گویند

  حال زمین فوتبال خوب نیست

  معصومه ماهپیکر - وارد خیابان سپیده شمالی که می‌شوی و به طرف بوستان گلستانه در ابتدای خیابان طالقانی می‌روی فنس‌های شکسته زمین فوتبال گوشه بوستان توجه هر بیننده‌ای را جلب می‌کند. با دیدن زباله‌های گوشه و کنار زمین فوتبال می‌توان حدس زد که زمین ورزش محله مدت‌هاست به محل خواب و استراحت کارتن‌خواب‌ها تبدیل شده است. کمبود امکانات زمین ورزش و عدم رضایت اهالی خیابان سپیده شمالی باعث شده است تا فوتبال دوستان دیگر نتوانند تمرینات ورزشی خود را در زمین ورزش محله‌شان انجام دهند. به درخواست اهالی سری به محله ولی‌عصر(عج) شمالی زدیم تا حرف‌های اهالی را درباره مشکلات زمین فوتبال محله‌شان بشنویم، همچنین پاسخ مهدی پولادی، شهردار ناحیه یک را در خصوص حل معضلات زمین فوتبال محله ولی‌عصر(عج) شمالی شنیدیم.

تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله