جستجو در آرشیو

آرشیو مطالب

 • بابا جون! اومدیم که بریم
  ۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۱۲:۳۹

  سبک زندگی مرشد چلویی به روایت عبدالرضا مانیان، از بازاریان قدیمی تهران

  بابا جون! اومدیم که بریم

 • زشتی جنگ و زیبایی دفاع
  ۱۳۹۶/۷/۴ - ۰۹:۳۳

  زشتی جنگ و زیبایی دفاع

  در آغاز هفته دفاع مقدس و ماه محرم قرار داریم. به مناسبت همزمانی گرامیداشت این دو رخداد مهم که گرچه به لحاظ کمی، تفاوت بسیاری با یکدیگر دارند، اما به لحاظ مفهومی و کیفی از شباهات‌های فراوانی برخوردارند و به یک معنا می‌توان دفاع مقدس ملت ایران را امتداد حماسه عاشورای اباعبدالله الحسین علیه السلام دانست، به نکته بنیادینی در رابطه با نگاه اسلامی و عقلایی به جنگ اشاره می‌شود.

 • ضرورت استفاده از جوانان و زنان را در سطوح مدیریتی
  ۱۳۹۶/۷/۴ - ۰۹:۳۲

  ضرورت استفاده از جوانان و زنان را در سطوح مدیریتی

  یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت را گرامی میدارم و برای دولت تدبیر و امید، در دوره جدید آرزوی موفقیت داریم. امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در توصیف شهیدان رجایی و باهنر فرمودند «ریاست در آنها تاثیر نکرده بود. آنها ریاست را آورده بودند زیر چنگ خودشان. آنکه تحث تاثیر مقام می‌رود از باب این است که انسان ضعیفی است ولی این شهدا بعد از مقام هم فرقی نکردند» و همچنین به روح بلند شهدای دولت و همه شهدای انقلاب اسلامی درود می‌فرستیم و امیدوارم تجلیل از آنها، همراه با گسترش فرهنگ و منش آن بزرگواران در جامعه باشد.

 • پرهیز شورای پنجم از روزمرگی و ارائه طرح و لوایح غیر ضروری
  ۱۳۹۶/۷/۴ - ۰۹:۳۰

  پرهیز شورای پنجم از روزمرگی و ارائه طرح و لوایح غیر ضروری

  موضوع حفظ انسجام بین اعضا و تعامل با شهردار منتخب در راستای ایفای نقش نمایندگی مردم البته که این رویکرد به هیچ عنوان نافی مسئولیت خطیر نمایندگان مردم در ایفای نقش بسیار مهم نظارتی در راستای منافع ملی و شهر تهران نخواهد بود یکی از ضرورت های شورای پنجم که مطالبه شهروندان تهرانی است.

 • مبحث ۲۲ مقررات ملی،حلقه مفقوده ایمنی ساختمان
  ۱۳۹۶/۷/۴ - ۰۹:۲۸

  مبحث ۲۲ مقررات ملی،حلقه مفقوده ایمنی ساختمان

  گزارش نهایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درخصوص حادثه پلاسکو درصحن علنی مجلس قرائت شد. ازجمله مواردی که دراین گزارش مورد توجه قرارگرفت مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان است . مبحثی که علی رغم اهمیت فراوان به فراموشی سپرده شده است. مقرراتی که در بیان اهمیت آن شاید همین جمله کفایت نماید که رعایت آن می توانست مانع ازوقوع حادثه پلاسکو شود.

 • چرخه ساماندهی کودکان کار چرخه معیوبی است
  ۱۳۹۶/۷/۴ - ۰۹:۲۶

  چرخه ساماندهی کودکان کار چرخه معیوبی است

  چندین دستگاه مملکت جمع شده‌اند میلیاردها تومان بودجه مملکت را هزینه کنند تا بی‌پناه‌ترین انسان‌های این شهر را از جلوی چشم‌ها دور کنند، کودکانی که ناخواسته و بالاجبار به دنیای سرد و خشن بزرگسالی پرتاب شد‌ه‌اند بدون اینکه امکان تجربه لذتبخش لحظه‌های سرخوشانه کودکی را داشته باشند، کودکانی که به خاطر فقر و دیگر شرایط آسیب‌دیده خانواده، مجبور به کار در خیابان شده‌اند، چندین دستگاه مملکت جمع شده‌اند تا این جاماندگان از کودکی و مهر را از جلوی دیدگان دور کنند مبادا که لابد اسباب دل‌مشغولی‌‌ شوند.

 • همه سوگوار حسینیــــم
  ۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۷:۵۷

  شهرداری در اقامه عزاداری محرم به هیئت‌ها و حسینیه‌های منطقه کمک می‌کند

  همه سوگوار حسینیــــم

  مهدی اسماعیل‌پور- هر سال با فرا رسیدن ماه محرم و عزاداری اباعبدالله‌الحسین(ع) و یاران وفادارش، شهر حال و هوای عاشورایی به خود می‌گیرد. عاشقان و شیفتگان حسینی(ع) که از جنس همین مردم کوچه و بازار هستند ...

 • کودکان کــار در مدرسه مهـر
  ۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۷:۴۸

  خیّران محله نعمت‌آباد به درخواست کودکان کار جشن ویژه‌ای در آستانه سال تحصیلی جدید برگزار کردند

  کودکان کــار در مدرسه مهـر

  معصومه فرجی- چندماه پیش به همراه مسئولان سرای محله نعمت‌آباد برای تهیه گزارشی به مدرسه کودکان‌کار یا همان مرکز پرتو رفته بودیم. بعد از پایان جشن از کودکان خواستیم تا آرزوهایشان را برای ما روی کاغذ بنویسند.

 • بـیا از گذشته حـرف بزنـیم
  ۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۶:۳۰

  رزمنده‌های قدیمی خیابان مختاری هر ماه دور هم جمع می‌شوند

  بـیا از گذشته حـرف بزنـیم

  ژیلا تختی- یادهایی است که چراغ دل را روشن نگه می‌دارد؛ یاد سال‌های برف و بنفشه، روزهای پخش‌کردن اعلامیه و دیوار‌نویسی‌های شبانه، روزهای تظاهرات و فریاد مرگ بر شاه، روزهای امام آمد. روزهای عشق و حماسه در کانال کمیل و تپه‌های رملی فکه و جزیره‌ای که مجنونمان کرد. ۳۸سال‌ از آن روزها می‌گذرد. روزهایی که حسین، عباس، سعید، محمدرضا و جواد و بقیه لبیک گفتند به امام عزیزشان و با لباس‌های خاکی رفتند پشت خاکریزها سنگر گرفتند تا سنگر مملکتی که همه دارایی‌شان بود حفظ شود. سال‌ها از آن روزها گذشته و بچه‌محل‌ها و همرزم‌های دیروز هم‌قسم‌های وفادار امروزند. بچه‌های بامعرفت خیابان مختاری هنوز دلبسته رفاقت‌های آن روزگارند و وابسته به با هم‌بودن‌هایی از جنس روزهای یکرنگی. این‌طور است که هر کجا باشند پنجشنبه‌های پایان هر ماه خودشان را به محله قدیمی‌شان می‌رسانند. در منزل یکی از رفقا دور هم جمع می‌شوند، به مسجد محله می‌روند و به رسم دورهمی‌های باصفای سنگرهای جبهه در کنار هم دعا می‌خوانند و با مرور خاطرات آن روزهای آسمانی، روحشان را تازه می‌کنند. این بار ما هم مهمان این دورهمی خاص بودیم.

 • زنان و تولید ملی
  ۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۴:۴۳

  بازدید از نمایشگاه بوستان گفت وگو را از دست ندهید

  زنان و تولید ملی

  پرنیان سلطانی - زندگی‌شان پر از فراز و نشیب است. بار زندگی روی دوش‌شان است. از سال‌ها پیش باید کار می‌کردند تا از پس مخارج زندگی خود و فرزندان‌شان برآیند. پس یاعلی گفتند و بلند شدند. با هر آنچه از خیاطی، بافتنی و کارهای دستی بلد بودند، شروع به تولید کردند و کم‌کم روی پای خود ایستادند. صحبت از «بانوان سرپرست خانوار» است؛ شیرزنانی که این روزها در بوستان گفتگو مشغول فروش پوشاک، صنایع‌دستی، زیورآلات و دست‌سازه‌هایشان هستند. در روزی که یازدهمین دوره نمایشگاه زنان و تولید ملی در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران با حضور وزیر کار و تعاون، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده، شهردار تهران و دیگر مسئولان شهری افتتاح شد، سری به غرفه‌های ویژه منطقه خودمان زدیم تا بیشتر با کارآفرینان محلی و تولیدات بانوان سرپرست خانوار ساکن منطقه آشنا شویم. ناگفته نماند که نمایشگاه تا ۳۰ شهریور برپاست.

تلگرام
تهران سما
همشهری آنلاین
سامسونگ
راهنما
بانک ملت
جاباما
الو پیک
بچه های آسمان

چند رسانه ای

راهنمای محله