جستجو در آرشیو

آرشیو مطالب

 • به یاد شهدای آتش‌نشان
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۵:۰۳

  به یاد شهدای آتش‌نشان

  حلول سال نو را خدمت همشهریان گرامی تبریک عرض کرده و سالی پر برکت توأم با موفقیت و پیروزی برای همگان آرزومندم. سال ۹۵ با تمام پستی و بلندی‌هایش گذشت.

 • ۹۶؛ سالی متفاوت
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۴:۵۰

  شهردار منطقه در گفت و گو با همشهری محله از برنامه‌ها می‌گوید

  ۹۶؛ سالی متفاوت

  الهه بصیر- می‌توان برای بهار ویژگی‌های زیادی را برشمرد، اما یکی از بارزترین ویژگی‌های بهار برای ما ایرانیان به پایان رسیدن یک دوره و آغاز دوره‌ای دیگر است. معمولاً اغلب ما در آغاز هر سال جدید برنامه‌ها و نقشه‌هایی برای ادامه سال داریم و در روزهای پایانی سال نیز می‌کوشیم تا کارهای نیمه تمام‌مان را به سرانجام برسانیم و دوباره آغاز سالی نو را به انتظار می‌نشینیم. چنین برنامه‌ریزی‌ای را در مقیاس زندگی فردی می‌توان به زندگی در ابعاد بزرگ‌تری که در یک شهر جریان دارد تعمیم داد. مسئولان و مدیران شهری نیز برای یک شهر برنامه‌ریزی می‌کنند و تصمیم می‌گیرند در پایان هر سال و پیش از آنکه سال جدید فرا برسد به اتمام طرح‌های نیمه‌تمام و البته ارزیابی عملکردشان در سالی که گذشته است همت ‌گمارند و فهرستی از اقداماتی که در سال جدید پیش‌رو دارند، تهیه می‌کنند. از این‌رو ما نیز با قاسم مولایی ، شهردار منطقه هم‌کلام شدیم تا در یک گفت‌وگوی بهاری اهالی منطقه را از اقدامات انجام شده در سال ۱۳۹۵ و طرح‌های سال ۱۳۹۶ آگاه سازیم.

 • هفت‌سین نه! هفت گام مهربانی
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۰:۳۴

  خیران محله برای همسایه نیازمند سفره نوروزی چیدند

  هفت‌سین نه! هفت گام مهربانی

  مژگان مهرابی- عید حال و هوای خوشی دارد، برای کسانی که می‌توانند به استقبالش بروند. با سبزه و سنبل و چیدن سفره هفت‌سین و پوشیدن لباس نو تا آمدنش را جشن بگیرند. اما برای بعضی این‌طور نیست. فرارسیدن سال جدید گاهی به رخ کشیدن رنج‌ها و نداشته‌هایشان است. مگر می‌شود کسی از عید بیزار باشد، نه! عید را دوست دارند اما جیب‌های پری ندارند. جیب‌ها و دستشان خالی است و دلشان پر. کسی که آه در بساط ندارد، آمدن عید را هم دوست ندارد.

 • سلام همسایه بـهـار آورده‌ایم!
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۷:۳۸

  اهالی راه‌آهن برای خانه‌تکانی خانه دو هم محله‌ای آستین بالا زده اند

  سلام همسایه بـهـار آورده‌ایم!

  ژیلا تختی- شمارش معکوس برای خداحافظی با سال۹۵ آغاز شده است و سر و کله بهار دارد نرم نرمک از پشت آخرین کوچه‌های اسفندماه دیده می‌شود. همه در تکاپوی آماده شدن برای ورود به سال نو هستند، شهر و محله‌ها رنگ و بوی عید گرفته‌اند و همه می‌خواهند...

 • دستی به خانه دلمان کشیدیم
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۷:۰۱

  به پیشنهاد همشهری محله جوانان قرارگاه جهادی امام رضا(ع) منزل مادر شهید داودی را خانه‌تکانی کردند

  دستی به خانه دلمان کشیدیم

  معصومه فرجی- کم‌کم بوی بهار به مشام می‌رسد. در کوچه‌پسکوچه‌های محله، حال و هوای خانه‌تکانی همه جا پر شده است. بعضی‌ها فرش می‌شویند و بعضی درهای ورودی خانه‌هایشان را رنگ می‌زنند و هر کسی به نوعی خود و خانه‌اش را آماده شروع سالی ...

 • خدمت به اهالی دایر است
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۷:۳۱

  با مشارکت همشهری محله، از کارگران خدمات شهری که ایام عید هم مشغول کار هستند، تقدیر شد

  خدمت به اهالی دایر است

  زینب زینال‌زاده- هر روز قبل از طلوع آفتاب لباس‌هایشان را به تن می‌کنند و جارو و بیل به دست می‌گیرند و تا پاسی از شب مشغول رفت و روب و شست‌وشوی معابر می‌شوند. برای آنها خدمت به اهالی تعطیلی ندارد و در تمام ایام سال مشغول کار و تلاش‌اند. پاکیزی و سرسبزی محله‌ها نتیجه زحمات آنهاست. این روزها که همه مشغول استقبال از بهارند و برای تعطیلات نوروز برنامه‌ریزی می‌کنند، آنها به فکر نظافت و پاکیزگی منطقه و شاداب‌سازی بوستان‌ها و فضاهای سبزند. ایام عید هم برنامه‌ای جز کار و خدمت‌رسانی به اهالی ندارند. به پاس قدردانی از زحمات و تلاش‌های آنها همراه با «اکبر ذوالفقارزاده» رئیس اداره خدمات شهری شهرداری منطقه به بوستان زمزم رفتیم و شاخه گل و هدیه‌هایی را تقدیمشان کردیم و آنها هم از خاطرات و دعاهای لحظه سال تحویل برایمان گفتند.

 • هفت سین مهر
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۷:۱۴

  در آستانه نوروز دست بازیگر خیر را در دستان چادرنشین‌های محروم گذاشته ایم

  هفت سین مهر

  عطیه اکبری- داستان از برنامه خندوانه و مستندی شروع شد که آن را در یکی از بخش‌ها پخش کردند. مستندی از حضور «لیلا بلوکات» بازیگر سینما و تلویزیون در مناطق محروم اطراف شهرری و کمک‌رسانی به خانواده‌های نیازمند که نشان می‌داد در دنیای هنرمندان هم هنوز می‌توان ردپای آدم‌هایی را پیدا کرد که علاوه بر دست به جیب بودن برای کار خیر قدم ثابتی برای حضور در میان روستاییان و بچه‌های محروم از همه دلخوشی‌ها را دارند.

 • نوروز به صرف کار خیر و تولید ملی
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۶:۱۹

  نمایشگاه کمیته امداد امام(ره) منطقه برپاست

  نوروز به صرف کار خیر و تولید ملی

  فاطمه عسگری- اسفندماه که می‌شود نمایشگاه‌های بزرگ و کوچک به بهانه نوروز برپا می‌شوند؛ نمایشگاه‌هایی که تبلیغاتشان از دور حکایت از هواداری جیب مردم را می‌دهد. اما آنچه دل آدمی را به درد می‌آورد در بدو ورود به خیلی از این نمایشگاه‌ها عرضه جنس‌های چینی و پوشاک خارجی است که بازار شب‌عید ما را هم رها نمی‌کنند. در میان تمام این نمایشگاه‌ها، نمایشگاه دستاوردهای زنان سرپرست خانوار کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه حال و هوای دیگری دارد. هر گوشه نمایشگاه را که نگاه می‌کنیم با لبخندهای زنانی روبه‌رو می‌شویم که حالا در سایه حمایت و پشتیبانی کمیته امداد امام خمینی(ره) توانسته‌اند با قدرت روی پای خود بایستند و امروز به این استقلال و خودکفایی‌شان ببالند. در هر غرفه آثار تولیدی زیبایی به چشم می‌خورد که حکایت از تلاش بی‌وقفه زنانی دارد که به قول قدیمی‌ها دست روی زانوی خود گرفته و بلند شده‌اند تا دستشان جلو کسی دراز نباشد. کالاهایی که بوی تولید داخل را می‌دهد.

 • دل افسرده خود را تکاندیم
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۱۹:۱۹

  حضور جمعی از اهالی محله برای خانه‌تکانی منزل مادر شهیدان مهدوی

  دل افسرده خود را تکاندیم

  مهناز عباسیان- لحظات آخر سال کم‌کم سپری می‌شود و ثانیه‌ به ثانیه به سال جدید نزدیک‌تر می‌شویم و بوی بهار آهسته آهسته به مشام می‌رسد. در این روزهای آخر سال همه مشغول خانه‌تکانی و زدودن گرد و غبار از خانه‌ها هستند. اما در این بین هستند مادرانی که این لحظه‌ها را به تنهایی سپری می‌کنند و به دلیل کهولت سن و بیماری تنها‌ کاری که از دستشان بر می‌آید، پاک کردن غبار عکس شهیدانشان است. سال‌ها قبل مادران صبور این مرز و بوم جوانان رشید خود را دو دستی تقدیم دفاع از میهن اسلامی کردند تا گرد و غبار بمب و گلوله و تجاوز بر خانه‌ها ننشیند. آنها راه خود را در قاب خاطراتشان نوشتند و آن را بر روی طاقچه زندگی گذاشتند تا مادرهر بار دستمالی بر روی آن بکشد و گرد و غبار آن را پاک‌ کند تا شاید نقشه راهی شود برای ادامه زندگی و چه خوب است که ادامه زندگی از فصل نویی باشد چون بهار، که راوی روایت رویش است. حالا هم در آخرین روزهای سال همراه برخی از جوانان محله با حضور در خانه‌های شهدا، با خانه‌تکانی، رنگ‌آمیزی در خانه‌ها و کاشت درخت از آنها دلجویی کرده و این‌گونه دین خود را ادا می‌کنند. ما هم تصمیم گرفتیم امسال همراه

 • خدمتگزاری خط پایان ندارد
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۱۳:۵۵

  شهردار منطقه برای اهالی از طرح های سال ۹۶ می گوید

  خدمتگزاری خط پایان ندارد

  در حالی با شهردار سپیدموی منطقه در آخرین روزهای اسفندماه به گفت‌وگو نشستیم که او تا آخرین ساعات شب همچنان در دفتر کارش در میدان هفت‌حوض مشغول کار بود؛ شهرداری که اهل شعر است و با حضرت حافظ مأنوس و با افتخار از مداحی روز عاشورای خود در روستای زادگاهش سخن می‌گوید. در کارش جدی است و در عین حال مهربان. از ما با آب پرتقال مخصوص شمال پذیرایی می‌کند و به اصطلاح رسم میزبانی را تمام و کمال بجا می‌آورد. «بهمن نوری» در مصاحبه‌ویژه‌نامه عید سال گذشته وعده‌هایی داده بود که امسال همه آنها را محقق کرد. امسال نیز او در این گفت‌و‌گو نویدهای شیرینی به اهالی منطقه می‌دهد که عیدی خوبی برای شهروندان است؛ عیدی‌ای که به گفته خودش تا پایان سال آینده با اجرایی شدن آنها به دست مردم محله می‌رسد و منطقه را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می‌کند.

تلگرام
محله
تهران سما

چند رسانه ای

راهنمای محله